22 Ağustos 2019 Perşembe
Üyelik
Sayaçlar
6.181.754 ziyaret.
16 aktif ziyaretçi.
"Rüzgarlı Tepenin Dostları" vefaat etti
Prof Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ), üniversitenin kurucu rektörü, hemşehrimiz Prof. Dr. Kemal Güçlüol vefat etti.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ), üniversitenin kurucu rektörü, hemşehrimiz Prof. Dr. Kemal Güçlüol vefat etti.

Prof. Dr. Kemal Güçlüol'un vefat haberini Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü resmi internet sitesinden yayınladığı taziye mesajı ile duyurdu.

"1992 yılında Üniversitemizin kuruluşunu gerçekleştiren ve Kurucu Rektör olarak 1998 yılına kadar görevine devam eden Prof. Dr. Kemal Güçlüol'un vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.
Merhumun naaşı, 17 Ekim 2018 Çarşamba günü Ankara Karşıyaka Camiinde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir. Üniversitemizin kuruluşu ve gelişmesinde çok büyük hizmetleri bulunan kıymetli hocamıza Allah'tan rahmet diliyor, kederli ailesi ve tüm üniversite mensuplarımıza sabır ve başsağlığı diliyoruz."

 
1935 Gerede doğumlu olan Prof. Dr. Kemal Güçlüol, Esentepe İlkokulu, Gerede Ortaokulu, Bolu Erkek Öğretmen Okulu, Necatibey Eğitim Enstitüsü, Erzincan Lisesinde okudu. Ankara Hukuk Fakültesi eğitimi esnasında ABD ye giderek Northern Michigan Üniversitesinde lisans, yüksek Lisans yapıp ülkemize dönerek, Hacettepe Üniversitesinde başladığı doktorasını, ABD de Michigan State Üniversitesinde tamamladı.
Çeşitli yerlerde köy İlkokulu öğretmenliği ve yöneticiliği, ortaokul öğretmen ve yöneticiliğinden sonra 1975'te Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi olarak doçent ve profesör unvanı aldı. Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanlığı ve Fakülte Dekanlığı yaparak 1997'de emekli oldu.
AB'de Wisconsin Üniversitesinde misafir öğretim üyeliği ve Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi ve Ufuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı olarak çalışarak, 1992'de kurucu Rektörü olduğu AİBÜ'de 5 yıl çalıştıktan sonra, Çankaya Üniversitesi kurucu Rektörlüğünü yaptı.
OECD ve Avrupa Konseyinde Milli Eğitim Bakanlığı temsilciliği, komisyon başkanlığı görevleri, TED Bilim Kurulu başkanlığı, Unesco Türkiye Milli Komisyon Üyeliği çalışmalarında da bulunan merhum Prof Dr. Kemal Güçlüol GERKAV kurucu üyesi olarak ta yönetim kurulu görevlerini de yapmıştır.
Üniversite çalışmalarının yanında şiir ve makale çalışmaları da olan merhum hemşerimizin "Rüzgarlı Tepenin Dostları, Sonbahar Şarkıcıları adıyla yazdığı kitaplarında Gerede özlemli anıları yer alıyor.

Merhumun naaşı, 17 Ekim 2018 Çarşamba günü Ankara Karşıyaka Camiinde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Karşıyaka Mezarlığında defnedilmiştir..
Merhum Prof. Dr. Kemal Güçlüol'a Allah'tan rahmet yakınlarına, hemşehrilerimize baş sağlığı dileriz.  Güncel Haberler
 Yerel
 Gerede Yöresel Ürünleri Coğrafi İşarete Kavuşuyor.
 1. Girişimcilik Etkinliği "DÜŞLE HAREKETE GEÇ BAŞAR"
 Yazarımız Yunus Baki Koçak'ın Yeni Kitabı
 Kul Damad' tan 4 Yeni Kitap
 Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinin Staj Uygulaması Yapıldı.
 GERKAV BÜLTENİ 2019 Çıktı
 Gerede'nin En Eski Resmi
 Palyetif Bakım Servisi Açıldı
 Kul Damat’ın (Ahmet Tınmaz) Kitapları
 EDS ler çalışmaya başladı
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Güncel
 GTSO'dan ÖNEMLİ DUYURU:
 Oto Alım Satım Yönetmeliği
 2018 YILLIK İŞLETME CETVELLERİ VE SANAYİ SİCİL BELEGESİ VİZE İŞLEMLERİ İLİŞKİN DUYURU
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden birincilik geldi.
 SKY ROAD’ da Bir GEREDELİ
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net