13 Ağustos 2020 Perşembe
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.658.000 ziyaret.
26 aktif ziyaretçi.
“AKAN SULAR ÖMRÜN OLSUN”
“Gerede’den Halk Kültürü Derlemeleri”

"AKAN SULAR ÖMRÜN OLSUN"

"Gerede'den Halk Kültürü Derlemeleri"

Gerede Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin 2018- 2019 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemi'nde gerçekleştirdiği derleme faaliyetlerinin doksan beş sayfalık kitap haline getirilmesiyle oluşturulan "AKAN SULAR ÖMRÜN OLSUN Gerede'den Halk Kültürü Derlemeleri" Gerede Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yasin Şen tarafından yayına hazırlanarak Ankara 2019 tarihli baskısıyla okuyuculara sunuldu.

Kitabın yayına hazırlayan Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni Yasin Şen sözbaşında kültür mirasımızın yeni nesillerde devamı için önemli bir olguyu dile getiriyor.

"Üzülmek, kaybolan kültür mirasımıza hayıflanmak bir şey değiştirmeyecek. Biz de öğrencilerimizle birlikte Gerede ve çevresinde yaşayan insanların sözlü kültür birikimine dair hatırladıklarını derlemek istedik. Ortaya bu mütevazı çalışma çıktı. Bu türden çalışmaların önemi, zamana düşen kayıtlar cümlesinden olmasıdır. Her geçen gün toprağa emanet ettiğimiz nice tecrübe ve irfan sahibinin, güngörmüş insanların hafızasında yer alan küçük-büyük birikimi ve tecrübeleri zapt etmesindedir."

Bu kıymetli çalışmayı gerçekleştiren öğretmen Yasin Şen'e ve derlemeleri yapan öğrencilerine başarılarının devamı dileği ile teşekkür ediyoruz.

  Güncel Haberler
 Yerel
 Gerede'ye Fakülte Açıldı
 ESENTEPE Tertemiz Sessiz
 M.Saim Bilge’nin bu Hafta canlı yayın konuğu Kemal Üstün
 GERKAV Bülteni 2020 yılı Sayısı Çıktı
 Güncel
 Korona Virüs
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net