21 Ocak 2018 Pazar
Üyelik
Sayaçlar
5.163.839 ziyaret.
33 aktif ziyaretçi.
Şehidimizi Uğurladık.
Hakkari Çukurca'da görev başında şehit olan Nuhören'li İlhan Sezer Ebedi istiratgahına tekbirlerle uğurlandı.

"Uğruna ölmekse eğer seni yaşatmak, bin defa ölürüm de adına leke sürdürmem. Gururdur, namustur bayrak ve sancak. Aksa da kanım korkma: haini güldürmem." diye paylaşmıştı şehit İlhan vatan aşkı için duygularını ve henüz daha bir haftalık evli iken koşup gitmişti uğruna ölmek olan göreve.

Dün Gerede mahşeri yaşadı.
Gerede Gerede olalı böyle bir kalabalık görmemişti. On bin kişiye yaklaşan cemaati uğurladı onu. İkindi namazından sonra kılınan cenaze namazında hep bir ağızdan göklere yükselen iyi biliriz, helal olsun nidaları ile ve askeri bando Itri' nin tekbirini seslendirirken genci yaşlısı, erkeği kızı, nenesi dedesi, Düzce'lisi, Bolu'lusu, Mudurnulu'su, Antalyalı'lısı, Ankaralı'lıs, Devlet erkanı, tüm dost ve arkadaşları, vatan için canlanı vermeye hazır Gerede gençliği, velhasıl tanıyanı tanımayanı hep bir ağızdan Allah'ü ekber, Allah'u ekber, La İlahe İllallahü Ekber.... diyerek vakur bir yürüyüşle şehidini uğurladı.

Bu görünüm şairin şu mısralarının ifadesi idi.

"Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm

Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm."Allah'ın rahmetine şehitlik mertebesinde ulaşan İlhan Sezer'in ruhu şad, mekanı cennet, milletimizin başı sağ olsun.
  Güncel Haberler
 Yerel
 EDS ler çalışmaya başladı
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Güncel
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden birincilik geldi.
 SKY ROAD’ da Bir GEREDELİ
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net