16 Aralık 2017 Cumartesi
Üyelik
Sayaçlar
5.094.173 ziyaret.
116 aktif ziyaretçi.
GEREDE SELE TESLİM
Yaklaşık 2,5 saat süren şiddetli yağışla Gerede sel felaketine uğradı.

GEREDE SELE TESLİM

Yaklaşık 2,5 saat süren şiddetli yağışla Gerede sel felaketine uğradı.

08 Haziran 2017 Perşembe günü saat 15.30 sıralarında başlayan ve iki buçuk saat şiddetli olarak yağan yağmurla beraber sel de geldi.

Bilhassa şehrin Kuzeyindeki yamaçta bulunan Kitirler, Kabiller mahallelerinden Demirciler, Orta ve Seviller mahalleleri tarafına akan sel Tabakhane ve Terminal mevkilerini su altında bıraktı.

Yağmur suyu rögarlarının tıkanmasıyla yollarda oluşan su taşkını, araçların ve insanların mahsur kalmasına sebep olurken, şehrin ortasında Güneye doğru akan Dayıoğlu Deresi sel sularıyla taşarak Terminal kavşağındaki köprülerin tıkanmasına sebep oldu. Taşan sular yollarda geçişi engelledi, kaldırımları söktü. Alt geçitler sel sularıyla tıkanarak kapandı.

Oluşan sel felaketi nedeniyle Belediye Başkan Mustafa Allar zarar gören hemşerilerimizin Belediye Başkanlığına müracaat etmelerini duyurdu.

Öte yandan Meteorolojiden alınan bilgilere göre yağışların bir süre daha etkili şekilde devam edeceği öğrenildi için vatandaşların tedbir alması duyuruldu.

Zaman zaman şiddetli yağışlara maruz kalan Gerede'de bu tür bir yağışın yaklaşık elli yıl kadar önce görüldüğü ve yine Demirciler ve Orta Mahalle arasında bulunan Dayıoğlu Deresinin taşarak etrafını sular altında bıraktığı bilinmekle beraber o yıllardan bu güne kadar Gerede şehir merkezinde bu şekilde bir sel felaketi yaşanmamıştı.

Bu felaket Gerede'nin alt yapı ihtiyacını tekrar gündeme taşıyacak görünüyor. Bu seferlik can kaybının yaşanmadığı bu felaketin tekrar olmaması için dere yatağının, köprülerin, alt geçitlerin tahliye sistemlerinin, yağmurlama, atık su ve alt yapının kontrol edilmesi, yenilenmesi gerekebilir.

8 Haziran 2017 Perşembe günü oluşan afet dolayısıyla hemşehrilerimize geçmiş olsun dileğinde bulunurken yerel yönetimin meydana gelen hasarı kısa surede onaracağını umuyoruz.
  Güncel Haberler
 Yerel
 50. Yılda Yeniden Okullarında Buluştular.
 EDS ler çalışmaya başladı
 GEREDE'de BİRLİK HAREKETİ
 Genç Memur-Sen Genel Merkezine Geredeli Atandı
 Bolu Tekke Barajında Çalışmalar Bütün Hızıyla Devam Ediyor.
 Gerede Ceza ve İnfaz Kurumları İçin Ödenek Çıktı.
  Köşe Yazarımız Ferhat Çetinoğlu’ndan Gerede FM ziyareti.
 "GELECEK"
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Grand Tepe Hotel Açıldı
 Güncel
 Kar Geldi
 Şehidimizi Uğurladık.
 Şehidimiz Var
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 Ahmet Yaman Turkcell Marka ve Pazarlama İletişimi Direktörü Oldu
  ŞEHİT, HARP VE VAZİFE MALULLERİNİN ÇOCUKLARINA EĞİTİM VE ÖĞRETİM YARDIMI
 İşimiz Bidat ve Hurafelere mi Kaldı?
 Geredeli hemşehrimiz İsmail ALPTEKİN Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı oldu.
 Geredeli hemşehrimiz Yakup Evirgen Askeri Fabrikalar Genel Müdür Yardımcılığına atandı
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net