23 Mart 2018 Cuma
Üyelik
Sayaçlar
5.298.153 ziyaret.
32 aktif ziyaretçi.
GEREDE SELE TESLİM
Yaklaşık 2,5 saat süren şiddetli yağışla Gerede sel felaketine uğradı.

GEREDE SELE TESLİM

Yaklaşık 2,5 saat süren şiddetli yağışla Gerede sel felaketine uğradı.

08 Haziran 2017 Perşembe günü saat 15.30 sıralarında başlayan ve iki buçuk saat şiddetli olarak yağan yağmurla beraber sel de geldi.

Bilhassa şehrin Kuzeyindeki yamaçta bulunan Kitirler, Kabiller mahallelerinden Demirciler, Orta ve Seviller mahalleleri tarafına akan sel Tabakhane ve Terminal mevkilerini su altında bıraktı.

Yağmur suyu rögarlarının tıkanmasıyla yollarda oluşan su taşkını, araçların ve insanların mahsur kalmasına sebep olurken, şehrin ortasında Güneye doğru akan Dayıoğlu Deresi sel sularıyla taşarak Terminal kavşağındaki köprülerin tıkanmasına sebep oldu. Taşan sular yollarda geçişi engelledi, kaldırımları söktü. Alt geçitler sel sularıyla tıkanarak kapandı.

Oluşan sel felaketi nedeniyle Belediye Başkan Mustafa Allar zarar gören hemşerilerimizin Belediye Başkanlığına müracaat etmelerini duyurdu.

Öte yandan Meteorolojiden alınan bilgilere göre yağışların bir süre daha etkili şekilde devam edeceği öğrenildi için vatandaşların tedbir alması duyuruldu.

Zaman zaman şiddetli yağışlara maruz kalan Gerede'de bu tür bir yağışın yaklaşık elli yıl kadar önce görüldüğü ve yine Demirciler ve Orta Mahalle arasında bulunan Dayıoğlu Deresinin taşarak etrafını sular altında bıraktığı bilinmekle beraber o yıllardan bu güne kadar Gerede şehir merkezinde bu şekilde bir sel felaketi yaşanmamıştı.

Bu felaket Gerede'nin alt yapı ihtiyacını tekrar gündeme taşıyacak görünüyor. Bu seferlik can kaybının yaşanmadığı bu felaketin tekrar olmaması için dere yatağının, köprülerin, alt geçitlerin tahliye sistemlerinin, yağmurlama, atık su ve alt yapının kontrol edilmesi, yenilenmesi gerekebilir.

8 Haziran 2017 Perşembe günü oluşan afet dolayısıyla hemşehrilerimize geçmiş olsun dileğinde bulunurken yerel yönetimin meydana gelen hasarı kısa surede onaracağını umuyoruz.
  Güncel Haberler
 Yerel
 GİRİŞİMCİLER BELGELERİNİ ALDI
 Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursunu kaçırmayın
 Gerede Halk Eğitimi Merkezi 12 Okuma-Yazma Kursu Açtı
 Kayakçılarımız Ağrıdan Başarıyla döndü
 EDS ler çalışmaya başladı
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Spor
 K1 Ligi 2. Ayak yarışmaları Gerede Arkut'ta yapıldı.
 Güncel
 SEÇİM SÜRECİ BAŞLIYOR.
 Dış Ticaret Eğitim Semineri
 Ayşenur Duman 23. Kış Olimpiyatları
 2018 YILLIK İŞLETME CETVELLERİ VE SANAYİ SİCİL BELEGESİ VİZE İŞLEMLERİ İLİŞKİN DUYURU
 2018 YILI SATIŞ BELGESİ SÜRE UZATIM İŞLEMİNE İLİŞKİN DUYURU
 GEREDE’NİN GURURU AYŞENUR KORE YOLCUSU
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden birincilik geldi.
 SKY ROAD’ da Bir GEREDELİ
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net