25 Mayıs 2018 Cuma
Üyelik
Sayaçlar
5.433.851 ziyaret.
70 aktif ziyaretçi.
KAYI BOYU FERFENE ÇOŞKUSU …
Kayikiraz ferfenesinde Kayi Boyu doyasiya eglendi.

Gerede'deki köylerimizin kış aylarının vazgeçilmezi olan ferfene gecesini Kayı Boyu Kayıkiraz Köyünde 200 kişiyi aşan hemşerimizin katılımı ile gerçekleştirdi. Hoş sohbetin muhabbetin ve güzel paylaşımların olduğu gecede çeşitli oyunlar ile hemşeriler birleşerek kışın soğuğunu eğlenceyle sıcaklığa çevirdi. 
Kayı Boyu Canlanıyor sloganı ile çeşitli programlar düzenleyen Kayı Kiraz Köyü Gençleri 21 Ocak akşamı Kayıkiraz Köyünde gelenekselleşen ferfene programı düzenledi. Programa Gerede Belediye Başkanı Mustafa ALLAR, Gerede Müftüsü Abdurrahman ŞENOĞLU, Gerede Akparti İlçe Başkanı Ali ŞAFAK, Gerede Spor Futbol Kulübü Başkanı İsmail ÇETİN ve Kayı Boyu Gençleri, Kayı Kiraz Köyü sakinleri yoğun bir katılım sağladı.     
Kayı Boyunun düzenlediği program Gerede Müftüsü Abdurrahman ŞENOĞLU'nun yatsı namazı sonrasında sohbeti ile başladı, Gerede Belediye başkanı Mustafa ALLAR'ın katılımı ve köylülerimize selamlama konuşması ile devam etti.
Katılımcılara, verilen akşam yemeğinin ardından doyasıya eğlenilirken etkinlik sabahın ilk saatlerine kadar devam etti. Birçok oyunun, yarışmaların ve çeşitli eğlencelerin yapıldığı köylülerimizi yediden yetmişe bir araya getiren ferfene geleneği muhabbet ve dostluk bağlarının devamında önemli rol oynamaya devam ediyor.

Oyunlar inanılmaz bir neşe, samimiyet ve disiplin içerisinde adeta tiyatro gösterisi gibi oynanır. Galip gelen taraf zevkle ve heyecanla sevinirken, oyunları kaybeden hiçbir şekilde kırgınlık, dargınlık ve kin tutmaz. Eğlence aynı şekilde güler yüzle ve muhabbetle biter.  
Programın 2. gününün sabahı katılım sağlayanlara sabah kahvaltısı ikram edildi. Kahvaltı sonrası Kayı Boyu Gençleri toplu olarak karda kızak ile kaydı. Topluca kılınan öğle namazı sonrası 2017 yılı ferfene programı son buldu 
Kayı Boyu yönetimi Ferfene programının amacının ortak yaşantıları paylaşmak, yaşanmış anıları taze tutmak, birlik ve beraberliğimizi her ortamda birleştirip, bütünleştirmek olduğunu ve bu türlü etkinliklerin düzenlenmeye devam edileceği bilgisi paylaşımı yapıldı. 
Kayı Boyu Yönetimi adına Nihat Karaca programa katılım sağlayan Belediye Başkanına, ilçe Müftüsüne, İlçe Başkanına, Geredespor Klüp Başkanına, Kayı Boyu gençlerine ve Kayıkiraz Köyü sakinlerine teşekkür etti.

Bilgi: Ferhat Cetinoglu
  Güncel Haberler
 Yerel
 Gerkav Dergisi Haziran’da Çıkıyor
 GTSO'da KOBİGEL-KOBİ GELİŞİM DESTEĞİ VE YENİ KOSGEB DESTEKLERİ BİLGİLENDİRİLDİ.
 Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergileri Başlıyor
 Gerede Ticaret ve Sanayi Odası'nın Meslek ve Meclis üyeleri seçimleri 5 Nisan 2018 de yapıldı.
 KERMESE DAVET
 GEREDE TSO 5 YILDIZLI ODA OLDU.
 GİRİŞİMCİLER BELGELERİNİ ALDI
 Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursunu kaçırmayın
 Gerede Halk Eğitimi Merkezi 12 Okuma-Yazma Kursu Açtı
 EDS ler çalışmaya başladı
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Güncel
 Bir Hemşerimiz Daha Örnek Oldu
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden Ödül
 Hemşehrimiz Yakup Evirgen'den Akit TV'de Bilgilendirme
 2018 YILLIK İŞLETME CETVELLERİ VE SANAYİ SİCİL BELEGESİ VİZE İŞLEMLERİ İLİŞKİN DUYURU
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden birincilik geldi.
 SKY ROAD’ da Bir GEREDELİ
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net