20 Eylül 2020 Pazar
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.710.797 ziyaret.
20 aktif ziyaretçi.
Kazım ÜNLÜOL

Ekrem Hoca İle Yeniden - GEREDE’DE HEDEF ZİRVEGeçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Ligde mücadele ederek ligde kalmayı başaran Geredespor'un bu yıl çıtayı yükselttiğini ve bir dönem Geredespor'u her haliyle takım haline getirmeye çalışan Ekrem Hoca'yı yeniden göreve çağıracağını duyuyoruz.

Geçen yıl birkaç maçında izleme imkanı bulduğum ve bol bol Geredespor'la ve gündemle ilgili sohbetler ettiğimiz Ekrem Hoca bana görevinin eri bir çalıştırıcı görüntüsü vermişti.

Çoğumuzda var olan hırçınlık ve agresiflik onda biraz daha ileri derecede ama o bu hırçınlık ve agresifliği takımının başarısı için kullanmak için didinen, ki bu kendisine zarar verse de inatla uygulayan biri.  Maçlardaki gözü kara çırpınmaları baş eğmezliğinin en güzel göstergesi. Hatta bir ara yöneticilere kinaye ile nerden buldunuz bu hocayı, biraz daha zorlarsa Geredespor takım haline dönüşecek demiştim.

Evet Geredespor'un takım olması gerekiyor. Geredespor Takım değil mi? Evet kendi çapında başarılı amatör bir takım ama, aması var işte. Şimdi hiçbir takım sadece amatör anlayışla varlığını sürdüremiyor. Tam takım olmada gerideki güçler çok önemli. Gerideki güçlerden kastım maddi, manevi sürekli destek ve bürokratik işbilirlik.

Amatör ligde şampiyon olduğumuzda 3. Lig neden olmasın denilmiş, ama işin bu kadar zor olacağını kimse kestirememişti.

Bazen her şeyiniz olabilir, maddi, manevi desteğiniz, çok iyi oynayan takımınız, çok iyi bir çalıştırıcınız, özverili yöneticileriniz, hararetli taraftarınız, şansınız olabilir, ama usul ve prosedürleri, uygulama kurallarını tam bilemiyorsanız, tepside lokma olan bir takım olmaktan öteye geçemezsiniz. Sizi bir şeklide köşeye sıkıştırırlar ve abandone  ederler. Hatırlayın, Bolu amatör şampiyonu Yumrukaya maçında taraftarınızın tiribünde yer bulamayışıyla oluşan kargaşayı. Maçı BAL' deki tecrübeyle kazandık, ama tirübünü tedbirsizlikle kaybettik.  İşte Ekrem hoca'nın agresifliği, isyanı bu uygulamalara. Uzun yılların tecrübesini iyi algılamış ve bunu işine çok iyi yansıtabilen bir çalıştırıcı, etkisini bunun tedbirini almada da gösterebilir.

Geredespor takım olmalı. Bunun için de sektör haline dönüşmeli. Futbolcu alt yapısı, spor tesisleri, taraftarı toplamayı bilen güncel destekleri, güçlü yönetimleri ve ARGEsi olan bir takım olmalı.

"Etimiz ne, budumuz ne ki?" deyip gülüp geçmeyin. Çocukken yağmur yağsın diye başımızda tepsi "göde göde göl olsun, yağmur yağsın bol olsun" diye evlerden ekmek, yumurta , soğan, domates toplar bir köşede hep birlikte afiyetle yemenin zevkine ererdik. Şimdi göde göde yok. O göde göde yapanların bir çoğu şimdi memleketimiz için söz sahibi. Onların hiç mi eti budu yok? Hiç mi çocukluklarındaki birlikte olmanın zevkini yeniden yaşamak istemezler?

Geredeliler Geredespor'a sahip, Ekrem Hoca ile hedef zirve olsun.

Temmuz 2011DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Ferhat ÇETİNOĞLU
Merhamet
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net