22 Eylül 2020 Salı
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.714.802 ziyaret.
20 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

Trafik Kazalarında "Kaybettiğimiz değerler"Adnan Kahveci , Mahmud Esad Coşan (Hocaefendi ) , Recep Yazıcıoğlu, Metin Oktay, Ercan Arıklı, Kerim Tekin, Barış Akarsu . Bu isimlerin kamuoyu tarafından yakından tanınmalarının yanı sıra bir başka ortak özellikleri daha var. Hepsi de hayatlarını trafik kazasında kaybetti. Bir türlü önü alınamayan kazalar, her gün aramızdan bir `değeri` koparıyor.

Adnan KAHVECİ :

5 Şubat 1993 tarihinde eşi ve iki çocuğu ile birlikte Bolu-Gerede yakınlarında trafik kazası geçirdi. Adnan Kahveci ve eşi olay anında hayatlarını kaybederken, 17 yaşındaki çocukları Aslıhan Kahveci yaralı olarak kurtuldu ancak, bitkisel hayata girdi ve 10 gün sonra vefat etti. Kamuoyunda dürüstlüğü ile tanınan ve çok sevilen Adnan Kahveci'nin yeni yapılan GEREDE Otobanında Gerede yakınlarında ters yola girerek kaza yapması, çeşitli şüphelerin ortaya atılmasına sebep oldu. 

Mahmud Esad Coşan (Rahmetullahi Aleyh) Hocaefendi,

Doğup büyüdüğü vatanından yirmi bin kilometre uzakta bulunan Avustralya'da, açılmasına önayak olduğu camilerin teftişi amacıyla yaptığı bir seyahat esnasında, henüz nedeni anlaşılamamış bir çarpışma sonucu elim bir trafik kazası neticesinde Miladi 4 Şubat 2001, Hicri 10 Zil'kade 1421 tarihinde Hakk'a yürüdü. Naâşı Türkiye'ye getirildi. 9 Şubat 2001 tarihinde Fatih Camii'nde Cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazına, yüzbinlerce talebe ve seveni katıldı. Eyüpsultan Mezarlığı'nın Nakşi Tarlası denilen kısmında Hakk'ın rahmetine tevdi edildi.

 

Recep Yazıcıoğlu :

 

En son Denizli Valiliği görevinde bulunan Yazıcıoğlu, 2 Eylül 2003′de Eskişehir-  Ankara Yolu üzerindeki Temelli Belediyesi yakınlarında trafik kazası geçirdi. Ankara İbn Sina Hastanesi'ne yatırılan Yazıcıoğlu, kazadan iki gün sonra bitkisel hayata girdi.Türk halkının yakından tanıdığı ve çok sevdiği Vali Recep Yazıcıoğlu, 8 Eylül 2003′de Ankara İbn Sina hastanesi'nde vefat etti. Cenazesi bir gün sonra, Söke ilçesinde defnedildi. 

 

Barış Akarsu, sanatçı : Barış Akarsu, yirmi sekizinci doğum günü olan 29 Haziran 2007 Cuma akşamı saat 22:30 civarında, Muğla ilinin Bodrum ilçesine 5 kilometre mesafede olan Torba Kavşağı'nda bir trafik kazası geçirdi. Otomobilde bulunan Zeynep Koçak (24) ve Nalan Kahraman (37) olay yerinde öldü. Barış Akarsu hastaneye kalbi durmuş olarak getirilmiş ve acil serviste kalbi yeniden çalıştırılmıştır. Özel Bodrum Hastanesi'ne kaldırılan Barış Akarsu ise, beş günlük yoğun bakımın ardından 4 Temmuz 2007 Çarşamba günü saat 20:10 sularında hayatını kaybetti ancak ölümü 23:10 da açıklandı. Özel Bodrum Hastanesi önünde yoğun bakımda kaldığı sürece sevenleri nöbet tutmuş ve iyileşeceğini ümit etmiştir. 20:10 sularında kalbi durduktan sonra tekrar çalıştırılmaya çalışıldığı söylenmiştir. Ölümünden sonra Yalancı Yarim dizisi ve yeni hazırladığı albüm yarım kalmış, albümü ölümünden sonra tamamlanmıştır. Ancak dizinin çekimleri durdurulmuştur. Genç yaşta hayata veda eden Akarsu, Amasra'da toprağa verilmiştir..Ölümünün 1.yılında kaza yaptığı kavşağın adı Barış Kavşağı olarak değiştirilmiştir. 

 

Muhsin Yazıcıoğlu (1954 - 2009)

Muhsin Yazıcıoğlu 4 defa  kaza Yaptı .

İlk Kaza 13 Mayıs'ta : Muhsin Yazıcıoğlu ilk gizemli trafik kazasını 13 Mayıs 2007`de yaşadı. Yazıcıoğlu`nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, kendi otomobiliyle Ankara`dan Sivas`a giderken Yozgat`ta geçirdiği trafik kazasında hafif yaralandı. Muhsin Yazıcıoğlu hemen olay yerine geldi. Yakalanan şahısların Yazıcıoğlu`nun ülkü ocakları döneminden bir arkadaşının yeğenleri olduğu ortaya çıktı. Yazıcıoğlu kaza sonrası yaptığı açıklamada, yakalananların iyi niyetli olduklarına inanmadığını dile getirdi.

Ölümden Döndü : İlk kazadan 8 gün sonra 21 Mayıs 2007`de bu kez Muhsin Yazıcıoğlu kaza geçirdi. Yazıcıoğlu, Ordu`dan Ankara`ya dönerken Samsun`da kırmızı ışıkta geçen bir minibüsün çarpması sonucu ölümden döndü.

Bir Şüpheli Kaza Daha :25 Ağustos 2007`de Sivas`ta yaşanan kazada ise, Yazıcıoğlu`nun makam otomobili, traktörle çarpıştı. Yazıcıoğlu kaza sonrası yaptığı açıklamada, `Traktör olduğu kesin değil, kamyon da olabilir` ifadelerini kullandı.

Kafa Karıştıran `TÜNEL`  kazası  : Haziran 2008`de Bolu Dağı Tüneli çıkışında çok ciddi bir kaza geçirmiş kazadan yaralı olarak kurtulmuştu. Yazıcıoğlu`nun içinde bulunduğu araç, Bolu Tüneli`ne girişte, öndeki kamyon sürücüsünün direksiyonu sola kırması nedeniyle ani fren yaptı. Kontrolden çıkan araç ağır hasar görürken Yazıcıoğlu kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. MKYK toplantısına katılamayan Yazıcıoğlu `Kamyon sinyal vermeden önümüze çıktı. Korumam ön koltukta değildi. Yoksa sonuç çok acı olurdu. Allah`a şükür kazayı atlattık` dedi. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, İstanbul`da partililer tarafından kurban kesilerek karşılandı

Helikopter Kazası : Yazıcıoğlu 25 Mart 2009 günü seçim çalışmalarını yürütmek üzere kiralanan özel bir firmaya ait helikopterle Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit İlçesi'nden Yozgat'ın Yerköy İlçesi'ne giderken kaza geçirdi ve helikopteri düştü.Helikopter kazası sonucu   hayatını kaybeden  Yazıcıoğlu'nun cenazesi, kalabalık eşliğinde Mehmet Akif Ersoy'un evinin bulunduğu Tacettin Dergahı'na defnedildi..

 

Recep Tayyip Erdoğan

GEREDE'DE KELİME-İ ŞEHADET GETİREN BAŞBAKAN 1987  yılında yasadıkları : Kan revan içindeyim. Bir hastaneden öbür hastaneye gönderdiler. Sigortalı mı, Emekli Sandığı mensubu mu diye sordular" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçirdiği kazanın ayrıntıları yıllar sonra ortaya çıktı. Harun Karaca'nın naklettiği olayda, kaza anında Başbakan'ın Kelime-i Şahadet getirdiği, kazadan sonra götürüldükleri hastanede SSK'lı oldukları için alınmadıkları ifade edildi

 

Bunların dışındaki trafik kazalarında kaybettiğimiz bazı ünlü isimler :

 

Metin Oktay, Milli Futbolcu: 13 Eylül 1991?de geçirdiği kazada öldü

Vedat Dalokay, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı: 21 Mart 1991'de Kayseri yolunda geçirdiği trafik kazasında öldü.

Kerim Tekin, Sanatçı: 28 Haziran 1998 tarihinde Afyon Sandıklı'da verdiği konserden İstanbul'a dönerken geçirdiği trafik kazasında öldü.

Samsunsporlu futbolcular: 20 Ocak 1989 yılında Malatyaspor maçına giderken geçirdikleri trafik kazası sonucu, Teknik Direktör Nuri Aslan, futbolcular Mete,Muzaffer ve Tomiç Zoran hayatlarını kaybettiler.

Tevfik Lav, Teknik Direktör: 4 Nisan 2004 tarihinde Manisa'da geçirdiği trafik kazasında öldü

Mutlu Menderes, Adalet Partisi Aydın Milletvekili: 1 Mart 1978'de Ankara'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti

Mehmet Bedri İncetahtacı, Fazilet Partisi Milletvekili: 21 Kasım 1999 günü Esenboğa Havalimanı'na giderken geçirdiği kazada öldü

Mümin Gençoğlu, ANAP Milletvekili: 7 Şubat 1993 günü Adnan Kahveci'nin Ankara'da yapılacak cenaze törenine katılmak üzere yola çıkan Genç oğlu, Eskişehir-Sivrihisar kara yolunda geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti

Ülkemizin yetiştirdiği bu güzide insanlar trafik kazalarında kaybettiğimiz insanlardan bazıları, Binlerce insanımızı her geçen gün trafik kazalarında kaybetmekteyiz.Ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan trafik kazalarının en büyük nedeni sevgisizlik ve saygısızlık olarak görmek zannediyorum ki yanlış olmaz insanlarımız sabırsızlığı sevgisizliği ve saygısızlıklarından kaynaklanan hatalardan dolayı meydana gelen trafik kazaları sonucunda yüzlerce günahsız insanlarımız maddi manevi zarara uğramakta,sakat kalmakta ve hatta genç veya çocuk yaşlarda  hayatını kaybetmekte olduğu acık ortadadır. Daha güzel günlere sevdiğimiz insanlar ile beraber olmak istiyorsak Lütfen trafikte araç kullanırken  biraz daha dikkatli olalım Trafik Kurallarına Uyalım Uymayanları Uyaralım…   

         DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net