20 Eylül 2020 Pazar
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.710.741 ziyaret.
19 aktif ziyaretçi.
Kazım ÜNLÜOL

Vadettiklerimiz Vadedeceklerimizin Teminatıdır.Vadedilenler   geleceğimizin teminatı mıdır?

Oldukça kendinden emin kelimeler bunlar.

Baksanıza kulağa ne hoş geliyor. "Vadettiklerimiz" , "Vadedeceklerimiz", "Teminatıdır"

Teminat veriyorlar vaat ettikleri için.

 E bu teminat boşa atılmaz. Bu devirde kim kime teminat verir. Haydi koşun teminatları kapmaya.

Keşke böyle olsa,  vadedilenler akıl ve mantığa uygun olsa. Biz de yine  eski Türk salon filmlerini seyircileri yerine konulmasak.

Aslında yapamayacakları şeyler de olsa sadece vadetseler. Ama renkli cama bir bakıyorsunuz  bir tarafta, çeşit çeşit muhalefetin, işbirliği etmişçesine  mevcut iktidar mensuplarına ipe sapa gelmez sataşmaları, diğer tarafta sanki zorunluymuş gibi bu sataşmalara cevap yetiştirmeler, kanıtlar sunmalar.  Boş verin bunları, millet kimin ne olduğunu çok iyi görüyor.  Gören gözler  salon filmlerinde ahmak yerine konulduklarını  anlıyor artık.

Biz sataşmalarla pirim toplamanızı istemiyoruz. Öyle kaba kuvvet yumruğunuzu da masaya vurmayın. Biz iyiyiz, bizden başkası tu kaka diye bağırıp durmayın. Gördük  geçmişte de böyle yaptınız sonra kol kola verip hep birlikte bize sırıttınız. İşin içinden çıkamayınca da yine "senin suçun, sen yaptın...." diye veryansın ettiniz birbirinize. Defalarca şapkasını alıp gidenleriniz oldu. Defalarca bu memleketi yıllar gerisine taşıdınız. 

Şimdi iyi şeyler söylemek lazım.  İyi şeyler  duymak istiyoruz.  Birbirinize kibar olmanızı, kötü  söz söylememenizi istiyoruz.  Başı kavgalı bir toplum olmaya devam etmek istemiyoruz.  Birinizin beyaz dediğine diğeriniz kara demesin. Renkleri bilen milleti şaşırtmayın. Şaşırtıp birbirine kışkırtmayın. Hepimizde aynı kan var gözünüzü kan bürümesin. Aydınlıkları gösterin. Yenilikleri getirin. Otuz yıl geride olduğumuz Batıdan yirmi yıl daha ileri gidip, elli yıl geride olduğumuz Yeni Dünyaya  yetişelim. Marshall yardımı "süttozu" ve "piskevütlerle" genlerimizi bozmayın.  Bizim de yirmi  şeritli yollarımız olsun.  O yollarda medeniyet için yarışalım. Vurguncular hortumcular  at oynatıp, yollarını bulurken, meydanı boş bırakıp  yuvamızı yıkmalarına imkan vermeyin.  Bizi tekrar otuz yıl öncesine çekmeyin.  O zamanlar solcuyduk, sağcıydık, gerici, ilerici, falancı, filancıydık. Böyle kandırılmıştık. Onlara inandık, ideallerimizi kullandılar, kalplerimize kin sıktılar. Şimdi o kini söküp attık , kucaklaştık. Tepede ağız dalaşı yapıp, tabanda kavga etmemizi beklemeyin.

Kavga etmeyin yeter, başka ihsan istemeyiz. Ha bakın kavga ederseniz ayırıvermeyiz, şahit de olmayız. Biz af etsek bile,  tarih sizi afetmez. Bir hesap günü elbette var. Nasıl değerlendireceğimizi  öğrendik .

Şimdi iyi şeyler söyleyin. "O yaptı ama ben ondan daha iyi yaparım"  "Biz şunları yaparsak, yapabilirsek memleket daha  da iyi olur" deyin.  "Hala yapacağımız daha iyi şeyler  var" deyin.  Sonra bizi bize bırakın.  Mayıs 2011DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Ferhat ÇETİNOĞLU
Merhamet
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net