28 Eylül 2020 Pazartesi
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.721.077 ziyaret.
26 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

Benim BabamBenim Babam 1 Kasım Cuma günü Babamı kaybettim. Çok üzgünüm çok. Ne düşünmeliyim, nasıl teskin olmalıyım bilmiyorum.
Canım çok sıkkın. Cuma'dan beri aklıma hep Babam geliyor. Gerçi dostlarım, gerek bizzat gelerek gerek telefonla arayarak ve gerek gönderdikleri mesajlarla beni hiç yalnız bırakmadılar.
En acı günümde yanımda olan Belediye Başkanımız Mustafa Allara, Müftümüz Abdurrahman Şenoğlu'na, Akparti İlçe başkanımız İsmail Çetine kayı köylülerime akrabalarıma Allah hepsinden razı olsun. Allah onları da yalnız bırakmasın.
Yokluğun olduğu bir dönemde Genç yaşta Almanya yolculuğuna çıkan yıllarca BMW Fabrikasında çalışıp Vatan özlemine dayanamayıp kesin dönüş yapan babam Sitelerde mobilya atölyesi açıp 3 kardeş olan bize zaman ayırmaya çalışan ve en iyi şekilde yetiştirmek için çabalayan adam gibi adam benim babam.
Çok şükür hiçbir şeyimizi eksik etmedi, eksik etmemek içinde elinden gelenin fazlasını yaptı… Bir söz vardı :" Allah'ın yolu çok uzundur. Biz o yolda kaplumbağanın adımları ile ilerleriz. Ama bu yarışta önemli olan, o yolun sonuna ulaşmak değil, önemli olan o yolda ölmektir." Rabbim Bizi imansız ölümden korusun.
Benim Babam Cuma vaktine kısa bir süre önce banyosunu yapıp temiz bir şekilde camiye gider. Ezan okunmak üzere iken camiye ulaşır cemaat içeri de iken camiye girer Ezan okunurken caminin odasında hakkın rahmetine kavuşur.
Cemaat namazdan Sonra dağılır. Son olarak çıkan köy imamı Kapıda ayakkabısını fark eder köy odasına baktığında babamın yerde yattığını görür..
Hayatta bizlere bıraktığı en önemli şey kul hakkına verdiği hassasiyetti kimsenin hakkına girmek istemezdi hakkı olan herkese fazlası ile hakkını vermeye çalışırdı. Son nefesinde dahi kul hakkı yemedi ses çıkarıp cemaatin namazını bozmadı benim babam.
Sen yokluğu gördün yaşadın, çocuk yaşta gurbette nelere ve ne işkencelere katlandın. Ben yokluğu görmediğim için, yokluğu göstermediğin için sanırım hatalar yapıyorum, kıymet bilmiyorum…
Dönemin yoğunluğu bizleri ailemizden anne babamız ile beraber olmaktan ne yazık ki alıkoyuyor.
Kısa bir süre önce paylaştığım bir durum vardı. Bu hayatta paradan daha değerli şeylerin olduğu bir insanın Anne ve babasının yanında olmasının ne kadar güzel bir şey olduğunu herkesin annesi ve babasına Mevla'm hayırlı uzun ömür versin demiştim paylaşımımdan üç gün sonra canım babamı kaybettim.
Her ne kadar senin, annemin, kardeşlerimin yüzüne söyleyemesem de SİZİ ÇOK SEVİYORUM.. Hoşça kalın, sağlıcakla kalın. Ailenizin değerini her zaman bilin ve onları çok sevin..
Babam, gerçekten ADAM GİBİ ADAMDI. Allah seni bana unutturmasın Büyük Adam. Rabbime emanetsin, seni, çocuklarıma yani senin torunlarına hep anlatacağım.
İnşallah onlar da senin gibi mücadeleci olurlar. Rabbim, bizi Âlemlerin Efendisi Peygamber Efendimiz (S.A.V)'in sancağı altında buluşturacak inşallah. Orada buluşmak üzere İnşallah ..
Selam ve Dua ile...
Allah'a emanet olun. FERHAT ÇETİNOĞLU 05-11-2019


DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net