22 Eylül 2020 Salı
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.714.966 ziyaret.
28 aktif ziyaretçi.
Kazım ÜNLÜOL

Doğruya Doğru.Doğruya Doğru.

Gerede'mizin yaşanır olması ve geçmişin emaneti olan Esentepe'nin korunması konusunda yıllardır bir şeyler anlatmaya çalışıyorum. Bu yazılarımın bazıları yerini buluyor, bazıları da sanırım iyi anlatamadığımdan kulak ardı ediliyor veya günlük siyasete uymuyor.  Şunu tekrar belirtmekte fayda var, doğruyu destekler, yanılışın düzeltilmesi için gücüm yettiğince, belki haddim olmayarak uyarır, ikaz eder, çözüm yolu göstermeye çalışırım. Bana göre bu bir vatandaşlık görevidir.

Benim gibi birçok Geredeli aynı şekilde yazar, çizer, söyler, hataları düzeltmeye çalışır. Hatta bazıları kendi imkânları ile yardımcı olur, destek olur. Biz büyüklerimizden böyle gördük, evimizin önünü, sokağımızı temizler, kırık musluğu yeniler, bozuk kaldırımı düzeltir, millet malını korumaya çalışırız.

Geçen hafta Atatürk Bulvarının yenilenmekte olan kaldırımlarının düzenlenmesi esnasında birisi yola doğru bükülerek nerdeyse yıkılma tehlikesi arz eden, diğeri kısmen kurumuş iki çam ağacı belediye yetkililerince yerlerinden söküldü.  Bilhassa yola doğru eğilen ağaç, yaya ve araç trafiğinde tehlike arz edecek duruma gelmişti, bu iki ağacın yerine aynı bölümde hemen üç yeni ıhlamur ağacı diken belediye çalışanlarına teşekkür ederim.

Geçmişte üstlerinden geçen, şimdi mevcut olmayan elektrik telleri nedeniyle, uç sürgünleri kuruduğu veya kesildiği için büyüme şekli bozulmuş, yol boyunca her iki tarafta mevcut olan bu tür ağaçların sökülüp yerlerine başka tür ağaçların dikilmesi çok isabetlidir. Yapılmakta olan kaldırım çalışması bu işlemin gerçekleşmesinde fırsattır. Binektaşı petrol ofisinden, yani şehrimizin batı girişinden itibaren merkeze doğru yol kenarlarındaki ağaçların yeşilliğinin bu bölümde de devamının sağlanması şehrimizin girişine güzellik katacaktır.

Bu ara bahse konu iki ağacın sökülmesiyle ilgili sosyal medyadaki tenkitlerin de, Gerede hassasiyetlerden dolayı yapılmış olduğunu tahmin ediyor ve sebepler göz önüne alındığında Gerede'nin hayrına olan her işin yanında olunacağını düşünüyorum.

Doğruya doğru diyebilme, yanlışı düzeltmeye katkı temennisiyle…

12 Eylül 2018DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Ferhat ÇETİNOĞLU
Merhamet
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net