23 Eylül 2020 Çarşamba
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.714.993 ziyaret.
6 aktif ziyaretçi.
Kazım ÜNLÜOL

KahramanlarKahramanlar

Çocukluk hayallerimizdeki kahramanları hatırlarsınız. Anne ve baba ilk kahramanlarımızdır. Onların dışında,  bazen bize iyi davranan, koruyan bir büyüğümüz, arkadaşımız, bazen bir kitapta, filimde, çizgi romanda kötülüğü yenip zayıfları koruyanlar, bazen akıl ve gücü ile birçok şeyi kolaylıkla yapabilenler kahramanlar olarak belleğimize yerleşirken, ilk öğretmenlerimiz gözümüzde hayallerimizi süsleyen unutulmaz kahramanlar olurlar. Okul çağımızda kahramanlar tarih sayfalarında karşımıza çıkar. Devlet adamları, vatan için savaşan komutanlar, askerler hayallerimizi süslemeye devam eder. Yine bilimde, sanatta, sporda birçok kahramanın varlığını öğreniriz.

Zamanın değişimiyle kahramanlar da farklı şekillere bürünür. Onları bazen vatan millet kahramanı şeklinde, bazen ilim irfan, inanç çerçevesinde kahraman olarak görürüz. Bazen de kahraman diye bildiklerimiz bizi hayal kırıklığına uğratır. Bazılarının milletin temiz inançlarını kendi kirli emelleri için kullandıklarını öğrendiğimizde kahramanlığın sanıldığı kadar kolay olmadığı ortaya çıkar.

İki yıl önce milletimiz korkunç bir ihanetin eylemine izin vermeyerek, vatan için kahramanlığın nasıl olduğunu tüm dünyaya gösterdi. 15 Temmuz'un o meşum gecesinde, kendi hür iradesi için hain emellilerin kurşunlarına, göğsünü "Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın" ifadesinde anlamını bulan şekilde siper edip, şehit - gazi olan gerçek kahramanlarımız dilerim bizlere haklarını helal etmişlerdir.

Milletimizin bir daha bu günleri yaşamaması için kahramanlarımızı çok iyi tanımamız dileği ile…

Değerli okurlarım, bir haftadır bulunduğum Gerede dışından döndüğümde, hemşerilerimizin çoğunun iyi tanıdığı, Gerede İmam Hatip Lisesi emekli öğretmeni, değerli arkadaşımız Üzey Sunguralp'in vefatını öğrendim. Bizler "İnna lillahi ve inna ileyhi raciun." dustürüna inanmış bir nesiliz. Şüphesiz ki Allah'tan geldik ve ona döneceğiz. İş yerimin önünden geçerken sürekli selamlaştığımız, bazen oturup kısa sohbetler yaptığımız Üzeyir Hoca için Allah'tan rahmet, aile efradına ve tüm dostlara baş sağlığı dilerim.

18. Temmuz. 2018DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Ferhat ÇETİNOĞLU
Merhamet
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net