25 Eylül 2020 Cuma
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.717.654 ziyaret.
16 aktif ziyaretçi.
Dr.Cihan AVAROĞLU

IQ YÜKSELTMEK İÇİN 5 ALTIN KURALIQ YÜKSELTMEK İÇİN 5 ALTIN KURAL

Bedensel, ruhsal ve sosyal yönden iyi olan, hasta olmayan çocuklar yetiştirmek istesek de,  yüksek IQ' lu insanların  daha uzun, daha mutlu, daha başarılı yaşamlar sürdüğü kabul edilen bir gerçektir. Haliyle ebeveynler de çocuklarının yüksek IQ' lu olmalarını isterler.

Çocuklarınızı nasıl dâhiye dönüştürebilirsiniz.

-          Fiziksel aktivite için onları teşvik edin. Çocuklarınızın yıldız sporcu olması gerekmez, ancak fiziksel aktivite onların öğrenme yeteneğini arttıracaktır. 100'den fazla çalışma gözden geçirildiğinde, fiziksel aktivite içinde olan çocukların %20 oranında öğrenme becerilerini arttırdığını ortaya koymaktadır. Çalışmalar fiziksel aktivite ile akademik başarının pozitif ilişkide olduğunu göstermektedir.

-          Müzik aleti çalmasını öğretin. Drama, çocukların sosyal, davranış becerilerini etkilerken, müzik aleti çalmak IQ üzerine etkilidir. Müzisyenlerin beyinleri daha sakin, neşeli ve öğrenmeye yatkın olarak görülmektedir.

-          Balığın rolü inkar edilemez. Sık balık yiyen çocukların yüksek IQ'lu oldukları ve daha iyi uyku uyudukları gözlenmektedir. Bunun yanı sıra hamilelik ve emzirme döneminde diyette balığın olması, balık yağı desteklerinin alınması bebeğin bilişsel gelişimini arttıracaktır.

-          Kahvaltıyı unutmayın. Her gün düzenli kahvaltı yapan çocukların yüksek IQ sahibi oldukları görülmektedir. 6 Yaşında 1200 çocukta yapılan araştırmada düzenli kahvaltı yapan çocukların IQ testlerinde anlamlı yükseklikler bulunmuştur.

-          Kısa yol, kestirmeden uzak durun. Hiçbir şey sıkı çalışmanın yerini tutmaz, çocuklara düzenli çalışma alışkanlığı kazandırılmalıdır. Spor yapan, müzikle uğraşan, uygun beslenen bir çocuk da olsa, düzenli çalışma alışkanlığından yoksun ise IQ testlerinde başarı uzak olacaktır.

 DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Ferhat ÇETİNOĞLU
Merhamet
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net