22 Eylül 2020 Salı
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.714.973 ziyaret.
17 aktif ziyaretçi.
Kazım ÜNLÜOL

Oyumu Sana VereceğimOyumu sana vereceğim.

 

Sayın aday,

Bir mahalli hizmette görev almak için kapımı çalıyorsun.

Fırsat bulup uğradığın için teşekkür ederim.

Gerçekten çok düzgün bir kıyafetin var. Pantalonun ütülü, elbisen uyumlu kravatın sana ayrı bir hava vermiş. Yakışmış. Güven veriyorsun.

Hatırımı sorman, kibarlığın ve nazikliğin tam on puanlık.

Caddelerde, reklam panolarındaki gülen sevimli yüzün beni de oldukça sevindirdi. Adil  bir hizmet anlayışı ifade eden sloganların da tam mevsimine uygun.

Yani şu an tam dört dörtlüksün.

Karar verdim oyumu sana veceğim.

Benimki bir oy ama  belki işine yarar.

Her şey çok güzel,

Sanki memleket, şimdilerde moda olan kolbastı havasında. Şenlikli günler ne de güzel  yakışıyor

 

Oyumu sana vereceğim.

Ama!

Bu güzel görüntüler dışında senden bazı isteklerim var. Sanırım ve umarım bu isteklerimi şu andaki  sevimli yüzünle karşılar ve inşallah göreve geldiğinde yine o sevimli yüzünle beni karşılarsın.

Şartlarım öyle çok ağır değil.

Her sabah benden önce kalkacaksın.

Her sabah ben kalkmadan şehrim tertemiz olmuş olacak.

Her sabah işe hayırla başlayacak akşam ertesi gün için iyi dileklerle ayrılacaksın.

Geceleri uyumayacaksın, yarının plan ve projelerini olgunlaştırıp şehrinde yaşayanları nasıl mutlu edebileceğini düşüneceksin. Sabah düşüncelerin eyleme dönüşecek. Bir günün bir gününe eşit olmayacak. Bugünün dünden daha kazançlı olacak.

İş isteyen herkese, hiçbir ayırım yapmadan iş imkanı sağlayacaksın. Senden yakacak, eşya ve benzeri şeyler de istemiyorum. Ama onları temin etmemi sağlayacak sağlıklı bir eğitim almamı, bir sanat sahibi olmamı gerçekleştirmeni istiyor ve açılmasını sağlayacağın iş alanlarında istihdam edilerek memleketime benim de katkıda bulunmamı sağlamalısın. Komşusu tokken kimsenin aç kalmasına izin vermeyeceksin. Şefkatli gölgenle herkese huzur ve ferahlık vereceksin. Bu eğitimi verirken bizi, şucu-bucu, ceketli-tişörtlü, zengin- fakir, siyah-beyaz, açık-kapalı, sakallı-sakalsız, doğulu-batılı,  dinli-dinsiz diye bölmeyeceksin. İtelemeyecek, kakalamayacak, iteletmeyecek-kakalatmayacaksın. Bu nedenle de makamına ve  hizmetinden dolayı sana saygım tam olacak.

Yaşadığımız yerin doğallığından hiçbir şey kaybetmemesini sağlayacaksın. Havamız temiz, suyumuz temiz ve kesintisiz, toprağımız bereketli olacak. Sanayi atıkları ile hiçbir yer kirlenip zehirlenmeyecek. Gelecek nesillerde genetik bozukluklar oluşmayacak. "Herkes sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına sahiptir." in anlamını bilerek çalışacaksın.

Öyle Kavacığın Düz'e, Esentepe eteklerine dere yataklarına, fay hattı üzerine parselasyon falan da yapmayacaksın. Şehrim çocukluğumdaki tablo gibi estetik güzellikteki ev ve bahçelerle yeniden doğmuş olacak.

Gençliğimize "Fikri hür, vicdanı hür" olarak yetişmelerinde destek olacaksın ki  bağımsızlığın tadını çıkarabilsinler. Adil olamamak dışında hiçbir şeyden korkmasınlar.

Gizli saklı hiçbir şeyin olmayacak. Herkes seni ve çalışanlarını her an görebilecek. Kapalı kapılar ardında fis kos yapmayacaksın, yaptırmayacaksın. Bileceksin ki en ufak hatanda, seni baş tacı eden bu millet yine seni ayaklar altına alıp yok edecek. Geçmişi hatırla ve unutma. Geleceğimizi ona göre planlayacaksın.

 

Bunlar benim memleketim için şu an hatırlayarak dile getirdiğim isteklerim. Benim gibi düşünen binlerce kardeşim var. Tabi onların da senden istekleri olacak.

Aklını başına al.

Bütün bunlara cevap verebilecek misin?

Cevabın "evet" se inan oyumu sana vereceğim.  

 DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Ferhat ÇETİNOĞLU
Merhamet
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net