28 Eylül 2020 Pazartesi
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.721.040 ziyaret.
23 aktif ziyaretçi.
Dr.Cihan AVAROĞLU

ÜST SOLUNUM YOLLARI ENFEKSİYONLARINA MASUM SİLAH: K 12ÜST SOLUNUM YOLLARI ENFEKSİYONLARINA MASUM SİLAH: K 12

Çocukların yılda 6-8, daha büyüklerin ise 3-4 kez soğuk algınlığı geçirdiğini biliyor musunuz?  Bİr başka gerçek ise enfeksiyon geçiren çocukların bir kısmında ise, komplikasyon olarak orta kulak iltihabı, zatürre, sinüzit gibi enfeksiyonların görülmesidir. Enfeksiyonların varlığının okul ve iş günü kaybına yol açtığını da unutmamak gerekir.

Sık enfeksiyon geçiren çocuğun bağışıklık sisteminde sorun var mı?

Hemen ''bağışıklığı zayıf'' olarak adlandırmamak gerekir. Sık sık komplikasyonlu enfeksiyon geçirmedikçe şüphelenmeye gerek yoktur, bu tanı çocuğun doktoru ve laboratuvar sonuçlarına göre konulmalıdır.

Hijyen önemli

Mevsim şartları nedeniyle soğuk algınlığı olarak adlandırılan durum aslında soğuğun alınması olmayıp, hapşırık ve öksürükle etrafa yayılan salya, tükürük ve damlacıkların solunum yollarına bulaşması halidir.

El, ağız, burun ve hatta giysi hijyenine dikkat edilmeli, gerekirse maske kullanılmalıdır.

K 12 nedir?

Tam ismi, ''Streptokokus Salivarius K12'', yararlı bir bakteri olup, doğumun ilk haftasından itibaren ağız içinde doğal yollarla yerleşmeye başlamaktadır.

Ağız ve boğazımızda 100 milyarın üzerinde doğal bakteri bulunmaktadır. Yiyecekler, özellikle asitli gıdalar, kullanılan antibiyotikler başta olmak üzere birçok faktör yararlı bakteriler lehine olan dengeyi bozmakta ve üst solunum yolları enfeksiyonuna zemin hazırlamaktadır.

Her gece yatmadan önce 5 dakika süreyle ağızda kalmasını sağlayacağınız bir streptokokus salivarius K12 tableti, ağız içinde çeşitli faktörlerle bozulan yararlı bakteri dengesini sağlamakta, enfeksiyonların önlenmesine, tedavi ve iyileşme sürecinin kısalmasına, komplikasyonların azalmasına yardımcı olurken, ağız kokusunu da engellemektedir.DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Ferhat ÇETİNOĞLU
Merhamet
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net