22 Eylül 2020 Salı
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.714.776 ziyaret.
18 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

Gençlik GeleceğimizGençlerimizin en büyük sorunu özüne sahip çıkamaması kendine özgü bir yapı oluşturmak yerine taklit kolayına kaçıp yapaylık içinde kendi dışında başka insanların hayatlarına özenip o hayatları yaşama çabasında olması. Bu durumun suçunu tamamen geçlere yüklemek doğru değil tatbikî. Günümüzün bütün materyalleri gençleri kolaycılığa kaçmak emek harcamadan fayda kazanmak gibi yöntemler sunmakta. Özellikle ekranların gençlere sunduğu hiçbir materyalde çalışmak kazanmak mücadele vermek yok. Özendirilen bütün karakterler sorumsuz ve hiç bitmeyen bir zenginlik içinde sunulmakta. 

Medyanın bu şuursuzca hareketleri toplumun yapısına ciddi şekilde zarar vermekte bunun amacının sistemli şekilde gençlerin özünden uzaklaştırılmak olduğu açık . Kendi kişiliği oluşması izni verilmeyenlerin gerçek dünyada kendine özgü fikirler üretmesi beklenemez. Yapılan şey aslında bu. Kendi fikri olmayan kararları kendi başına alamayan yönlendirmeler ile hareket etmesi istenen bir gençlik hedeflenmek istenmekte, toplumun Gençleri pusulasını çizgisini kıblesini kaydırmak amaçlanmaktadır..

Bu durumun en önemli nedenlerinden biride bugünün dünyasında insanlar çıkar ve menfaate dayalı sadece kendini düşünen bencil bir varlık haline gelmiş olması. Çıkar çatışmaları insanları acımasızlaştırmış vicdanları kökertmiştir. Hayata sadece menfaat ve çıkar gözlüğü ile bakanlar her geçen zaman körleşiyorlar oynanan oyunların farkına dahi varmaktan aciz. Gençler ellerimizden yitip giderken onlar sistemin bir parçası haline gelmişler farkında dahi değil birçoğu ne yazık ki bu karakterler sorsak kendilerini milliyetçi muhafazakâr ve vatansever diye tanımlarlar.

Ne yazık ki Prensipli ve kendine has kişilikli insanlar çizgilerini korumakta zorlanır hale gelmişler, Sistem ve çıkar mücadelesinde geri kalmışlar. Çıkar için satmayacağı hiçbir değer yolda bırakmayacağı hiçbir dost olmayan bu imparatorluk yeryüzünü yaşanmaz hale getiriyor. Değerlerini ayakaltı edenler çıkarlarını baş tacı ettiler.

Üzülerek söylüyorum ki Değer-yarar çatışmasında insanlarımız sınıfta kaldı.

Çıkarlarımız bizi baştan çıkarıyorsa gözümüzü kişisel hırslar bürüyorsa ilke ölçü kural kutsal tanımaz hale geldiysek .. 

Biz kimiz neyi temsil ediyoruz? Diye sormalıyız?

Özümüze Dönmek için mücadele vermeli gençlerin sorumluluklarını hatırlatmalı, İhanet etmeyen , ahdine vefa gösteren  , sözü özü bir dost doğru olan , kimseye zararı dokunmayan topluma fayda  vermek için mücadele veren , Başkalarına güven veren ve güven duyan bireyler olması için bu mücadeleyi vermek zorundayız.

Gençlere en öncelikle İtibarı anlatmalıyız, İnsan güvenilirliği kadar itibar görür. Özü Sözü  bir söylediğini yapan ve yaptığını söyleyen bir kişi olmak ilişkilerinde adil tutarlı davranmak ve bütün bunları sürekli yapmak ancak güvenilirliği sağlayacaktır. 

Çocuklarımız göz nurumuz ümidimiz istikbalimizdir. Bütün bu oyunlardan uzak tutmak, vatan millet sevgisi ile inançlı şekilde yetiştirmek bizim temel görevimizdir. Vatanımız ve soyumuz onlara emanettir. Onları her türlü tehlikeden korumak ve kollamak en önemli  görevimiz olmalıdır.

Unutmamalıyız ki gençlere sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır.

Bayramınız Kutlu olsun Mevla'm Kesilen Kurbanları Kabul Etsin Selam Ve Dua İle. .....
Ferhat CETİNOGLU

DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net