20 Eylül 2020 Pazar
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.710.822 ziyaret.
19 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

Ülkem İçin EVETÖncelikle söylemem gereken  şey amacımın siyaset yapmak olmadığıdır. Bu yazımı okuyan değerli hemşerilerim hangi siyasi görüşte olursanız olun; Unutmayınız ki ; Biz birbirimizin düşüncelerine saygı gösterdiğimiz kadar İnsanız ve Medeni insan farklı düşüncelere saygı duymasını bilen insandır. Gerçek şudur ki! her insan karşıt fikre saygı duyduğu oranda saygıyı hak eder.

Demokratik bir ülkede yaşamaktayız ve Demokrasinin özü "millete güven" "milletin tercihlerine saygıdır" Milletten korkmak demokrasiyi özümsememek ile eş anlamlıdır.Yani yapılan ve yapılacak seçimlerden halkın tercihi ile çıkacak sonuçlara saygı duymak demokrasiyi özümsemek anlamındadır.

Dünyamız zor zamanlardan geçmekte , özellikle bölgemiz ne yazık ki ateş çemberi durumunda , Ülkemiz hiç olmadığı kadar baskı ve tehdit altında, Dış kaynaklı ve içerdeki işbirlikçi gruplar hainlikte sınır tanımayarak  her geçen gün baskı ve şiddeti arttırdıklarını görmekteyiz.Bilinçli organize olmuş bir ekonomik kriz oluşturmak istenmekte ve  bu ülkenin insanlarını dar boğaza sokmak amaçlanmaktadır.

15 Temmuz hain kalkışmanın ardından belli kişiler Adalet ve Hukuktan bahsetmektedirler. Adalet istiyorsanız önce kendiniz adil olacaksınız, Hak Hukuk istiyorsanız önce kendiniz hak ve hukuka uygun davranacaksınız…

Yüz binlerce öğrencinin hakkını önemsemeyerek soruları çalanların , kendi menfaatleri için titan cemaat grupları oluşturanların,  kendi ülkesinin Milli ordusuna , Milli istihbaratına , Milletin gönlünde yer edinen sivil iktidarına kumpas kuranların bu Milletin evlatlarına tank ile uçak ile bomba atıp 250 vatan evladını gözlerini dahi kırpmadan şehit edenlerin kendi meclisini bombalayacak kadar gözü dönenlerin dış   kaynaklı örgütler ile beraber darbe yapmaya çalışanların Vatana İhanet içinde olanların Adalet , hak ve hukuktan bahsetmeye hakkı yoktur.

Bu Cesur millet dünyaya yedi cihanda hükümdar olmuş , Masum milletlerin umudu olmaya devam etmektedir. Dünyada barış ve huzurun en büyük teminatı Türk milletidir. Milletimiz Ülkesine ve devletine sahip çıkarak  bütün olumsuz bu olayların üstünden gelmiştir.Ürgüp'te Bosna'da Şam'da Bağdat'ta yükselen dualar  ile Suriye'de Irak'ta sınır dışına yaptığı müdahaleler Türk Devletinin  dimdik ayakta olduğunu bütün dünyaya göstermiştir.

Zaman , çözüm zamanıdır.Türk milleti vicdanı aklı ve yüksek ahlakı ile insanları zulümden kargaşadan savaşlardan kurtulmalarına vesile olacak bütün mazlum halkları karanlıktan aydınlığa çıkaracak yegane milletir …

Son dönemde Millet Meclisimizde yeni  Anayasa çalışması sonuçlanmış ve Milletin onayı için 9 Nisanda halk oylamasına gidilecektir. Ülkemizin geleceği bizim geleceğimiz çocuklarımızın geleceği anlamına gelir . Kendimizi bu gibi konulardan soyutlamak doğru bir davranış değildir.

Geleceğimiz için her bireyin yapması gereken şeyler vardır. Bizde üstümüze düşen görevleri en küçük bir yalpa yapmadan dost doğru yapacağız , yapmalıyız ki daha güzel günler bizlerin olsun..

Eski Türkiye'de yaşadıklarımızı bir bir anlatacak değilim; O günleri unutmadan bir daha yaşamak istemiyorsak, daha özgür daha bağımsız ve daha güçlü bir ülke istiyorsak bu bir fırsattır.

Ülken için bir Evet yetecektir. 

Ferhat ÇETİNOĞLU

01-02-2017

 DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net