13 Ağustos 2020 Perşembe
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.657.975 ziyaret.
37 aktif ziyaretçi.
Dr.Cihan AVAROĞLU

UMUT EK, SEVGİ BÜYÜSÜNİnsanın içini ısıtan bir slogan, ''Umut Ek, Sevgi Büyüsün''. Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD), 21 gönüllü sanatçısıyla birlikte düzenlediği sergiyle otizm için umut ekecek, sevgi büyütecek.

 

OGAD, 20 Aralık 2016 – 20 Ocak 2017 tarihleri arasında yardım amaçlı düzenlediği sergisiyle otizm konusunda toplumsal bilinci arttırmayı hedefliyor.  Sergiden elde edilen gelir, otizmli çocuklar ve ailelerinin yararlanacağı Aile Danışma ve Eğitim Merkezi' nin kurulması amacıyla kullanılacak.

 

Küratörlüğünü Işık Gençoğlu' nun üstlendiği sergiye21 otizm gönüllüsü sanatçı eserleri ile destek oldu. Le Meridien Otel Etiler İstanbul, sponsorluğunda 20 Aralık tarihinde açılan sergi bir ay süreyle açık kalacak.

 

OGAD Nedir?

 

Otizm Güçlü Aile Derneği, otizm tanılı ve Yaygın Gelişim Bozuklukları (YGB) olan çocukları ve ailelerini eğiterek, koçluk yaparak desteklemeyi,  otizmle baş edebilmek için güçlendirmeyi hedefleyen bir dernektir.

 

Otizm, her geçen gün toplumun daha fazla farkında olmaya başladığı ve sorguladığı bir hastalıktır. ABD' de yapılan son araştırmaya göre, her 68 çocuktan birine otizm teşhisi konulmakta, kanıtlanmış tek tedavi yöntemi ise yoğun eğitimdir. Ülkemizde ise, 18 yaş altında 352 bin otizm tanısı almış genç ve çocuk bulunuyor, bu çocukların ise, sadece 21 bini eğitim alabiliyor.

 

OGAD, bu yardım amaçlı projesiyle Aile Danışma ve Eğitim Merkezi kurmayı amaçlıyor.  Bu merkezde ailelerin uzmanlardan eğitim alması planlanırken, diğer taraftan otizm tanısı alan çocukların, normal gelişim gösteren kardeş ve akranlarının kaynaştırma yöntemiyle bir arada çeşitli atölyelere katılarak gelişim sağlayacakları bir ortam yaratılacaktır.DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Ferhat ÇETİNOĞLU
Merhamet
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net