19 Eylül 2020 Cumartesi
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.710.091 ziyaret.
30 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

GERKAV 2016 SAYISI EditördenBirlikte olmanın verdiği huzurla…

GEREDE Dergimizi okuyan değerli Hemşerilerim,

Dergimizin 21. sayısında sizlerle birlikte olmanın heyecanını ve haklı gururunu yaşıyoruz. Dergimize olan ilginin her geçen yıl yoğunluğunun giderek artması bizi gelecek açısından iyimser düşünmeye zorlamaktadır.

Dergimizin çıkmasında bunca sene destekleyen, her sene yeni bir sayımızın çıkmasını sağlayan siz değerli hemşerilerimize buradan şükranlarımı sunuyorum. Gerede Dergimizin hazırlanışında emeği geçen en başta vakıf başkanlarımıza ve yayın kurulundaki ağabeylerimize teşekkür ediyorum. 21 yıl içinde kaybettiğimiz büyüklerimizi minnetle anıyorum.  

Dünya hayatındaki en değerli şeylerden biri insanların gönüllerini kazanmaktır. Sıkıntıda olan birinin imdadına yetişmek dertlere derman çaresizlere çare olmak kadar güzel bir şey yoktur. Vakıfçılığın anlamı budur. Ayrıca gönül almak inancımızın bir gereğidir. Allah insanı değerli bir varlık olarak yaratmış ve insanların birbirleriyle iyi geçinmesini istemiştir.'' Kullarıma söyle sözün en güzelini söylesinler..."(isra17/53) buyurarak güzel söz söylemenin önemini belirtmiş ve insanların birbirlerine kaba ve kırıcı sözler söylemelerinden birbirlerinin gönüllerini kırmaktan kaçınmalarını istemiştir. Gönül almak çok zor kırmak ise kolaydır ve tamiri oldukça güçtür

"Bir kez gönül yıktın ise bu kıldığın namaz değil'' demiş Yunus Emre ve " Bir bahçeye giremezsen durup seyran eyleme. Bir gönül yapamazsan yıkıp virane eyleme" Sözleriyle gönül kırmanın ne kadar sakıncalı olduğunu ifade etmiştir.

Bizler bu öğütlere uymalı ve ''Gönül yapmak gelmiyorsa elinden, bari gönül yıkılmasın dilinden.'' düşüncesiyle hareket ederek. İnsanların gönüllerini kırmaktan kaçınmalıyız...

Yazımıza Mehmet Akif'in şu dizeleriyle nokta koyalım.

Yıkmak insanlara yapmak gibi kıymet mi verir,
Onu en
beceriksiz herifler de emin ol becerir.

Sade sen gösteriver 'işte budur kubbe' diye,
İki ırgatla iner şimdi Süleymaniye.

Ama gel kaldıralım dendi mi! heyhat o zaman,
Bir Süleyman daha lazım yeniden bir de Sinan.

Allah'ın rahmeti bereketi hepimizin üzerine olsun, Saygılarımla…DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net