19 Eylül 2020 Cumartesi
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.710.073 ziyaret.
26 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

Nasipte Can Vermek Varsa Vatan İçin Seve Seve Veririz...-2-O

 gün kısa bir mesafe gitmemiz gerektiğinde ve tank tarafından arabası ezilen bir kardeşim arabasına davet edip bindiğimde gözlerimden akan yaşlar ile kardeşim sen o büyük kalbin ile vatanına milletine sahip çıkıp tankın önüne geçtin Allah senden razı olsun. Allah inşallah bu arabadan daha iyisini sana nasip etsin. Allah zalimlerin yapmak istediklerini nasip etmesin diye dua ediyorken o abi sen hiç üzülme ve merak etme Allahın izni ile onlar başarılı olamayacaklar diye beni teselli ediyordu.

Bir vatan düşünün ki, her karış toprağında ayrı bir kahramanlık öyküsü var. Bu olay Türkiye düşmanlarının içimizdeki hainler ile beraber olup vatanımızı işgal etme ülkemizi ele geçirme kalkışmasıdır. İşte bu millet bütün dünyaya bir kez daha Anadolu'nun bir Türk yurdu olduğunu ve asla ele geçirilemeyeceğini göstermiş oldu. Bu topraklarda Türklerin dışında bir yapılanmaya hiçbir zaman izin verilmeyeceğini gösterdi.

Kardeşlerim Bu milli bir mücadeledir. Milli bir duruştur. Bu millet gerektiğinde vatanı için hiçbir şeyden kaçmayacağını ve hatta en kutsalı olan canını seve seve vereceğini bir kez daha âlemi cihana gösterdi.

Bir yüreğin uçaktan tanktan ve silahtan daha güçlü olduğunu gösteren kardeşlerim Allah hepinizden razı olsun. Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin gazilerimize Allah sağlık sıhhat versin. Yakınlarına da sabır ve güç versin…

Şu da var ki! bazıları da artık kendini toparlasın aklını başına alsın kendine gelsin birileri bu vatan için can verirken izleyenler milletinin yanında mücadele etmeyenler vatan için Allah için çıkılması gerektiğinde çıkmayanlar yarın bu milletin yüzüne nasıl bakacaklar!!!

Unutulmasın ki! Karanlıkta boynunu bükenler aydınlıkta duramazlar.

Allah için vatan için siyasi görüşünüz ne olursa olsun artık birlik olma zamanıdır. Siyaset bitmiştir. Söz konusu vatandır. Çocuklarımızın hatta onların çocuklarının da bu ülkede özgürce dolaşması için artık sen ben yok biz varız, Vatan evlatları var, Vatan için mücalede veren şehitler ve gaziler var.

Kısaca; ya vatanseverler var ya da vatanına milletine hainlik yapanlar var. Artık kendine gel, toparlan, korkma, vatan için millet İçin Allah için mücadele et...

Kardeşim; Zaman birlik zamanı unutma Zafer, zafere inanlarındır.

FERHAT ÇETİNOĞLU

20-07-2016

 DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net