19 Eylül 2020 Cumartesi
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.710.094 ziyaret.
29 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

Nasipte Can Vermek Varsa Vatan İçin Seve Seve Veririz...-1-    


Asım'ın nesli... Diyordum ya... Nesilmiş gerçek, İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek. Demişti ya Milli şairimiz Mehmet Akif.

15 temmuzda büyük bir travma yaşadık. Bir millet vatanın canından daha önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu millet Vatan sevgisinin neler yapabileceğini bütün dünya milletlerine örnek gösterilebilecek bir duruş sergiledi.

Şunu unutmadan belirtmeliyim ki! Selalar okunduğunda; Allah için, Vatan için çıkın dendiğinde çıkmayacaksanız ne zaman çıkacaksınız? Vatanın milletin yanında olmayacaksanız kimin yanında olacaksınız?

Evet, şahsı münhasır olarak 11 yasındaki kızım ve 7 yasındaki oğlum karşıma geçip baba bizi bırakma, gitme diye ağlamalarına karşın abdest alıp hemen çıktım. Tugay komutanlığının önüne geldiğimizde bizim de üzerimize tanklar sürüldü hatta silahlar ile ateş edildi.

Fakat ben İstanbul'da Boğaziçi Köprüsündeki Muhammed kardeşimizin tanklar karşısındaki o duruşunu gördüğümde üzerlerine ateşler edilirken yanındaki kardeşlerinin tek tek düşüğünü gördüğü halde en küçük bir korku ve çekinme olmadan dimdik duruşuna aşık oldum, yine Metin kardeşimizin tank önüne yattığında kalbini ve beynini paletlerin altına koyduğunu izlediğimde, bir bayan kardeşimizin üzerine ateşler edilirken korkmadan mücadele ettiğinde, yine bir kardeşimizin bir tankın önüne geçip tank tarafından ezilip tekrar bir başka tankın önüne geçtiğini gördüğümde kendimden şüphe ettim.

Onlarca tankın karşısında elinde hiçbir şey olmadan o tankların önünde siper olanları gördüğümde milletimle gurur duydum. Her bir tankın önüne siper olan, her bir kışlanın kapısını tutan ve ülkemizin bütün meydanlarını dolduran kardeşlerimi gördüğümde Çanakkale geldi aklıma iki dakika sonra şahadete uğrayacağını bildiği halde hiç gözünü kırpmadan ön cepheyi dolduran şehitlerimiz geldi gözümün önüne.

Gazilerimizin kimi kolunu kimi ayağını kaybetti. Erhan Yılmaz kardeşim ben, devletim vatınım ayakta dursun diye ayağımı kaybettim diyor. Kardeşim sen hiç merak etme bu devlet bu millet sana ayak olur evvelallah senin cesur yüreğin dünyaya bedeldir. Bu vatan için verdiğin mücadele unutulmayacaktır

                                                                                                          Ferhat ÇETİNOĞLU  

                                                                                                          20-07-2016DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net