20 Eylül 2020 Pazar
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.710.800 ziyaret.
19 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

Son UmutSevgili dostlar insan bazı dönemlerde silkelenmeli. Nereden geldim? Neredeyim? Nereye gitmeliyim? sorularını kendine sormalıdır. Yani kısaca söylemek istediğim şey o andaki durumu hakkında kendisini bir sorgulamaya tabi tutmalıdır.

Bu durumu ülkemiz içinde düşündüğümüzde yakın tarihimize baktığımızda şuandaki durumumuz hakkında analiz yapacak olursak bazı sonuçlara ulaşma imkânımız olacaktır. Nereden geldiğimiz, ne durumda olduğumuz ve nereye gitmeliyiz hakkında sizlere uzun uzun anlatacak değilim. Fakat genel siyasal konularda birkaç örnek vermek isterim.

Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren dış kaynaklı ve ülkemizdeki yapılanmaları halkımızın siyasal düşünceleri hakkında her dönem farklı şekilde dönemin siyasi organları dâhil bütün aktörlerine dönem dönem farklılık göstermiş baskı sistemleri ile yapmak istedikleri projeleri hayata geçirmek istemişlerdir. Bu baskı bazen Askerler ile bazen Hâkim ve savcılar ile Bezende Medyayı kullanarak yapmak istemişler ve zaman ile de devletin bütün yapısını ele geçirmişlerdir.

Halk tarafından seçilen hükümetlere iktidar olma fırsatı tanınmamış baskıcı sistemler ile Başbakanlar tehdit edilmiş, bazıları zehirlenmiş hatta darbe yaparak ülkenin başbakanını asacak kadar gözlerini karartabileceklerini göstermişlerdir. Milliyetçi ve Muhafazakâr kesim her dönem baskı altında tutulmaya çalışılmıştır. Fakat bu baskıcı yapı baskısını ne kadar arttırsa da bir türlü yapmak istediklerini yapamamış halkı istedikleri şekilde yönlendirememişlerdir.

Birkaç örnek vererek açıklayacak olursak 28 Şubattan sonra kapatılan partilerin aldıkları halk desteğinin çok üstünde bir oy oranı olan %35 ile Ak parti ilk defa girdiği seçimde tek başına bir hükümet kurmuş, bu yapılar hükümeti iktidar yapmamak için elinden geleni yapmıştır.14 Mart 2008 tarihinde kapatma davası açılmıştır. Bu davanın gerekçeleri ile Ak partinin oyunun düşmesi hedeflenmiştir. Bu haksız kapatma davasından sonraki ilk seçimlerde Ak parti oyunu %50 ye çıkararak daha da güçlenmiştir.

Gezi olayları, 17 ve 25 Aralık iftira kampanyası başlatılmış Devletimiz ve Milletimiz zor bir sınavdan geçmiş darbe yapmak ve ekonomik dengeleri bozarak Ak partinin oyunu düşürmek ve Recep Tayyip ERDOGAN'ı Cumhurbaşkanı yapmamak için paralel ihanet çetesi dâhil bütün yapılanmalar elinden geleni yapmıştır. Fakat bu yine ters tepmiş ve Tayyip ERDOĞAN %52 oy alarak halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı olmuştur. 

Üst akıl ne yaptıysa boşa çıkmış baskı ile yapamayacağını anlamış ve yeni oyunlar geliştirmiş ve uygulamaya geçirmiştir. Ülkemize zarar vermek için bütün stratejileri uygulamıştır. Bunlardan biride Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %8 oy alan malum kesimi 7 Haziran seçimleri öncesinde Diyarbakır ve Suruç'da medyana gelen olaylardan sonra mağdur edebiyatı ile %13 gibi bir oy alarak barajı geçirmiştir. Barajı geçmesi ile Ak parti tek başına hükümet kuramamış ve erken seçim kararı almıştır. 1 Kasım seçimlerinden kısa bir süre önce Ankara'da medyana gelen terör oyalarının amacı bu mağdur edebiyatını devam ettirmek ve siyasal menfaat sağlamak için yapıldığını anlamamak sadece siyasi körlüktür.

Oynanan oyunlar bu kadar açıktır. Oyunlara alet olmamamız gerekir. Artık silkelenme zamanı gelmiştir. Milletin evlatları karşısında olanlar nasıl tek vücut hareket etmekteler ise bizde kısır döngülerden kurtulup Milli olandan yana tavrımızı koymalıyız.         FERHAT ÇETİNOĞLU 15-10-2015DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net