22 Eylül 2020 Salı
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.714.866 ziyaret.
25 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

Zaman geçim zamanı ..Zamanımız sürekli ötelenen beklentiler ile geçmekte, uzun süredir bitmek bilmeyen yoğun siyasal atmosferden bir türlü ekonomik konulara yoğunlaşamadık, Seçim sonuçlarının da çok iç açıcı olmamasının da üstüne gelmesi durumumuzu biraz daha kötüleştirdi. Zamanımız yaşanan ekonomik durgunluğun nedenlerini sadece iç politik süreçlerle değerlendirmekle geçti. Şu bir gerçek ki! Şuandaki durumumuzda biraz daha ciddi sorunlar ile karşı karşıyayız.

Yükselen faizler ve siyasal umutsuzluğunda olması özellikle yapı sektörünün de ciddi durgunluk yaşanmasına sebep oluyor, Diğer sektörlerinde lokomotifi olan bu sektördeki en küçük dalgalanmalar, olası büyük sürprizler ardından imalat sektörünü de negatif olarak etkilemektedir. Siyasal belirsizliklerin olduğu bu ortamda, bu kaosu yaşamaya biraz daha devam edeceğiz gibi görünüyor. Bu türlü ortamlarda bireylerin biraz daha tedbirli hareket etmesi gerekmektedir.

Ülkemizin kozmopolitik ve çok kültürlü bir yapıya sahip olduğu gerçeği ortada olması yönetime talip olanların daha hoş görülü, daha demokrat bir yapıda olmaları, siyasal çekişmeler yerine toplumun tümüne hitap edecek projeler geliştirmeleri ve bütün bunları kucaklayıcı bir dille yürütmeleri şart.

Bölgemiz deki komşularımızın durumu ve dünyadaki bütün insanlığın durumu her geçen gün daha acımasız bir hal aldığını görmekteyiz. Koşulların daha zorlaştığı ortamlarda ne yazık ki! İnsanlarda daha acımasız ve hoşgörüsüz olmakta. Ancak toplum olarak herkesin yaşadığı bu dünyada kavgasız, insan gibi yaşamak da bireyin en doğal hakkıdır. Bunun yolu da adaletten geçmektedir. Adaletin temelinde sevgi ve barış vardır. Bizim bu topraklarda barış içinde daha huzurlu bir hayat için birbirimizi daha çok sevmeye ihtiyacımız var.

Bu sevginin tahsisi içinde siyasilere büyük bir görev düşmektedir. Siyasetçiler toplumu ayrıştırmak yerine birleştirerek ve kaynaştırarak, toplumun ekonomiye yoğunlaşmasını sağlaması gelecek nesiller için daha sağlıklı bir ortam hazırlanmasını kolaylaştıracaktır.

Hepimize düşen görevde kasıtlı olarak toplumu bölmek için yapılan bütün oyunlardan uzak durmak, Her ne koşulda olursa olsun Ülkemizi iç karmaşaya itmek isteyenlere pirim vermemektir.

Şunu da unutmamak gerekir ki! her kez bir şekilde düşer önemli olan düştüğün yerden dost doğru kalkıp emin adımlarla yoluna devam edebilmektir.

Bir dahaki yazımda buluşmak üzere sağlıcakla kalın…

                                                                                                              FERHAT ÇETİNOĞLU 25-06-2015DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net