24 Eylül 2020 Perşembe
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.716.874 ziyaret.
27 aktif ziyaretçi.
Kazım ÜNLÜOL

Bir Şeyler Oluyor-               Bolu'ya birşeyler oluyor.

 

O da ne, ne oluyor Bolu'ya, kötü bir şeyler mi? Diye sormak hakkınız. Ama korkmayın Bolu son bir iki yıldır sanki değişen mahalli yönetimin meyvelerini veriyor gibi. Belediye Fen İşleri Müdürlüğünün hummalı çalışması ile açılan (yer yer keskin virajlarla da dolu olsa) geniş çevre yolları, D100 de yapılan (hala netleşemeyen, fakat zamanla insanların rahat edeceği bir şekle döneceğini sandığımız) Cici Taksi alt geçidi ve şehir suyu için arıtma tesisi çalışmaları. Bunlar inşallah kaynaklarımızın yanlış kullanımı değildir. Yani her geçen gün şehirleşmeye doğru bir yöneliş var gibi.

Aslında bu başlıkla asıl anlatmak istediğim bu değil. Asıl konum bilhassa son zamanlarda Bolu'daki sosyal ve kültürel çalışmalar. Mesela Bolu Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde yapılan sanatsal sergiler ve son olarak geçen Şubatta yapılan Çanakkale Savaşı Sergisi. Ziyaretçi yoğunluğu hiç te küçümsenecek gibi değil. Ama bir soru. Neden bu sergiden İlçelerimizin yeterince haberi olmaz ki? Yoksa il merkezi dışında oturanlar sanattan anlamazlar veya Çanakkale ruhunu bilmezler mi?

Yine Devlet Tiyatrosu ve bir çok özel tiyatro oyunları Belediye Eski Nikah Salonunda  zaman zaman sergileniyor. Daha geçen yıla kadar seyirci yerine sinek avlayan salonlar tıka basa dolup taşıyor. Seyretmek için yer bulamıyorsunuz.

 Evet Bolu'da bir şeyler oluyor ve Bolu'lar bu nimetlerden artık doyasıya faydalanmasını biliyorlar.

 

-                    Estonya Büyükelçiliği, Gerede Kaymakamlığı ve Anadolu Maraton Derneği'nin birlikte düzenlediği Anadolu Kayak Maratonu, 16 Mart 2008 Pazar günü Gerede'de yapılacak.

Bu çok büyük bir olay. Ama şimdi sıkı durun ve  cevap verin; Kimin haberi var bundan?. Mahalli basınımızın kaçında ısrarla yer aldı bu haber, (Yazanlara Gerede için teşekkür) Gerede'lilerin kaçı kayaklarını hazırladı veya kaçı izlemeyi düşünüyor bu uluslar arası olayı?

Sokun kardeşim bu olayı Geredelilerin gözünün içine, herkes görsün, okusun, katılsın, şehrimiz bayram yerine dönsün. Meydanlara asılacak   pankartlar bir uluslar arası etkinliğin Gerede'de yapılacağını haber versin herkese. Tüm Bolu da bundan haberdar olsun. Yoksa davul da, çalan da, oynayan da yine organizatörler, görevliler  ve yarışçılar olur.  Kimsenin kılı kıpırdamıyor nedense, Hani ne derler "ölü toprağı mı serili üstümüze ne?" Ha  Geredeliler "nemize lazım" diyorsa o başka.

Sayın Başkanım siz Geredelisiniz Geredenin başkanı, bizim başkanımızsınız. Sayın Vekilim Coşkunyürek siz de Geredelisiniz. Bolu'nun vekilisiniz, bizim vekilimizsiniz. Alın size Geredeliler için bir hizmet.  Meslek Yüksek okuluna gelen onca öğrenciyi, orta öğretim ve ilk öğretim okullarımızdaki öğrencilerimizi ve bu tür olaylara susamış Geredelileri de görün artık.  Onların seyredebilecekleri ve oynayabilecekleri oyunlar için Gerede'ye layık tertemiz, saygın bir tiyatro binasına, sinemaya ihtiyaçları var. Bir uluslar arası etkinliği duymaya hakları var.

Toplumu harekete geçirecek olan sivil toplum örgütleri, vakıflar, dernekler, odalar sizin haberiniz var mı bunlardan? Organize olup destek hazırladınız mı maddi manevi? Biliyorum haberiniz olursa üstünüze düşeni yaparsınız. Ah bir haberiniz olsa!

İlçemizdeki çalışmasıyla küllenen korları yeniden alevlendiren sayın  Kaymakamımızın temposuna uyamayanlar köşelerinden çekilsinler lütfen.

Bakın Arkut Dağı Tesis Bekliyordu. "Yapılacak" müjdesi verildi. inşallah emekler zayi olmaz.  Demek ki istenirse olabiliyormuş. 500 kişilik Yurt Kur öğrenci yurdu yapılması için de  vesile olanlara Gerede'liler minnetdardır.

Bolu'muza bir şeyler olduğu gibi Gerede'mize,  Geredelilere de bir şeyler olsun artık.DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Ferhat ÇETİNOĞLU
Merhamet
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net