19 Eylül 2020 Cumartesi
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.710.139 ziyaret.
20 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

ŞAH FIRAT, MAT MUHALEFET(iç güvenlik tasarısı)

 

Birde iç güvenlik tasarımız var.

 

Muhalefet durur mu her ne hikmetse bu yasa tasarısına da olağanüstü şekilde karşı çıkıyor. Hadi bazılarının karşı çıkmasını normal bulabilirsiniz.

 

Bakın o yasada ne var;

 

Demokratik şekilde gösteri ve toplantı yürüyüşü yapmak isteyen kim varsa o yasada hiçbir engel yok ama cebine taş koymuş, eline molotofkokteyli almış, yüzünü korkarak saklayan kim varsa, o yasa karşısındadır.

 

Eğer siz demokratik hakkı ortaya koyacaksanız, bir meseleyi gündeme getirecekseniz, başınız dik alnınız açık olacak. Sadece sizin oradaki faziletiniz ve erdeminizle, birlikte olduğunuz toplulukla sesinizi bir yere duyuracaksınız ama kamu binalarının camlarını kırıp güvenlik kuvvetlerinin araçlarını yakmaya çalışıp, güvenlik kuvvetlerini zincirle, sopayla dövüp dükkânları talan etmek, yağmalamaya çalışmak demokratik bir hak değildir.

 

 Molotof'la eylem olması mümkün değildir.

 

Bu bir terörizmdir, anarşidir. İşte bu yasa anarşiyi ve terörizmi önleyebilmek için yapılmış yasalardan biridir. Demokratik hiç bir parti buna karşı çıkamaz, çıkmaması gerekir.

 

Bu yasaya kim karşı çıkar? Kötü niyetliler karşı çıkar. Bu yasaya ülkeyi karıştırmak isteyenler karşı çıkar. Bu yasaya insan hayatına kast edenler karşı çıkar. Bu yasaya teröristler karşı çıkar. Bu yasaya vatan hainleri karşı çıkar. Şimdi İç Güvenlik Paketi, Meclis'ten geçtiği zaman fiilen çözüm süreci gerçekleşmiş olacak artık sokakları kapatma, Molotof atma gibi olaylar yaşanmayacak. Yani kısacası paket, sokak terörünü bitirecek.

 

İçinde yanlış maddeler olabilir. Konuşulur, tartışılır, değerlendirilir. Siyasi partilerin yetkili arkadaşları bir araya gelir, oturulur değerlendirme yapılır. Yapılaması gereken düzenlemeler hiç düşünülmeden ortak karar alınır.

 

Dostlar ne zor bir ülke ve zamanda yaşıyoruz.

Allah bu ülkeyi yönetenlere feraset versin. Kimsenin derdi ülke filanda değil, bütün dert hükümete olan ''düşmanlık''.Bütün unsurlar bir araya gelmiş bu düşmanlık için ne yaparız diye ellerini taşın altına koymuşlar. Düşmanımın düşmanı dostumdur düşüncesi ile şer ittifakı oluşturmuşlar.

 

Muhalefet yapacağız diye Vatan hainliği yaptıklarının farkında değiller.

Beyler ;                Muhalif olmak vatan hainliği yapmanız anlamına gelmez,
Sırf muhalefet yapacağız diye gözleriniz kör olmasın

Unutmayın ;      Kişiler gelip geçici, baki olan vatandır.

Sen sahip çıkarsan, bu vatan hep var olacaktır.

 

                . FERHAT ÇETİNOĞLU     14 MART 2015DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net