19 Eylül 2020 Cumartesi
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.710.148 ziyaret.
24 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

ŞAH FIRAT, MAT MUHALEFET bölüm IIGündemdeki bir ülkede kanlı bir darbe ile iktidar olan bir diktatöre; Fransa karşı mı? , Amerika karşı mı? Ben neden karşı olayım söylemi benimseyen bir muhalefet anlayışından daha fazla bir şey beklemekte aslında yanlış olurdu.

 

Ülkemizin geldiği bu noktada geçmişe baktığımızda bu gruplar daha önceki dönemlerde darbe çığırtkanlığını da yaptıklarını hatırlamaktayız. Yani sonuç olarak bunlar iç siyasette olduğunu farz edelim. Fakat ne olursa olsun ülkemizin sınırları dışındaki bir konu söz konusu olduğunda yani ülkemizin güvenliği, Vatanımızın birliği bir tehdit ile karşılaşınca, bırakın onlarcasını bir tek askerimizin bir kılına zarar gelecek bir durum söz konusu olduğunda iç siyaseti bir kenara bırakmak gerekir.

 

Birde Şah Fırat ın asla bir geri çekilme olmadığı, ecdadımızın ve tarihimizin emanetinden vazgeçmenin söz konusu olmadığı. Yapılan iş,sadece Türbeyi korumakla görevli olan askerlerimizin can güvenliğini tehlikeye atmamak için başvurduğumuz geçici bir yol ve taşıma işlemi olduğu bu kadar açıkken, Şah operasyonunu Ülkemizi beklide büyük bir bataklığa saplanmaktan kurtardığı orada olmasına rağmen, her hangi bir toprak kaybının söz konusu dahi olmamasına rağmen, Açık ve ciddi bir tehdidin ortadan kaldırıldığı gerçeği ortada iken, belli bir zaman sonra dış ülkelerin de bu bölgeye müdahil olduğu düşünüldüğünde bile birçok sorun oluşturacak bir bölgede olması,Şah Fırat Operasyonunun yapılmasını kaçınılmaz bırakmıştır.

 

Şah Fırat İnsan canını önemli kılan bir operasyon olduğu kadar tarihimize de sahip çıkıldığının kanıtıdır. Böyle dış operasyonda dahi milli bir duruş sergilemeyecek kadar milli olmayan muhalefet olması aslında her kesim için sıkıntıdır.

 

Demokrasi ile yönetilen bir ülke için Muhalefet olmazsa olmazıdır.

 

Vatan, Millet söz konusu olduğunda bütün çıkarlar bir kenara bırakılmalı birlik ve berberlik içinde hareket edilmelidir. Mecliste muhalefet ve iktidarın birlikte aldıkları tek kararın kendi maaşları olduğu gerçeği aslında hoş bir durum değildir. Bu olaydan şu çıkıyor ki! Biz sadece kendi menfaatimizi düşünürüz onun dışındaki konularda alınan kararlar ne olursa olsun İktidar yaptı ise kötüdür. Bu  konular  ülke meselesi dahi olsa..

Süleyman şah türbesini bekleyen askerler onların evlatları olsalar idi acaba muhalefet aynı söylemi benimseyecekler miydi? Sorusunun cevabı da maaşları söz konusu olduğunda aldıkları karar ile aynı olacağı gerçeğidir.

FERHAT ÇETİNOĞLU     28 ŞUBAT 2015DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net