13 Ağustos 2020 Perşembe
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.658.057 ziyaret.
13 aktif ziyaretçi.
Dr.Cihan AVAROĞLU

Çocuklarımız İçin Sağlıklı Olmak Zorundayız.

Ebeveynin çocukla riçin rol model olduğu tartışmasız bir gerçektir. Sizhayatınıza değer katarsanız, onlar mutlu olacak ve doğruları öğrenecektir.


Hayata Değer Katan, 12 Basit Sağlık Uyarısı


 • Merdivenleri kullanın. İşyerinde, evde merdivenleri kullanmak iyi bir kardio yöntemidir.
 • Fazladan bir bardak su için. Suyun fazla tüketilmesi vücut ısısının dengede tutulmasını, eklem yastığının yağlanmasını sağlar. Omurilik ve diğer hassasdokuları korur.İdrara çıkma, ter ve barsak hareketlerini arttırmak suretiyle toksikmaddelerin vücuttan atımını kolaylaştırır.

 • 10 dakikalık bir yürüyüş yapın. İneceğiniz duraktan bir durak önce inerek alışkanlık oluşturmaya başlayabilirsiniz. Metabolizmahızının artması ile metabolik sendromun önünegeçmeyi başarmış  olacaksınız.

 • Düzgün oturun. Duruş ağrılarının azalmasını sağlayarak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.  Aralıklı olarak plate stopuna oturmak bile düzgün oturmanızı kolaylaştıracaktır.

 • Her zaman yattığınızdan yarım saat önceyatın. Yedi, sekiz saatlik kaliteli bir uyku kalp sağlığı için gereklidir. Yetersiz uyku kilo alımını da arttıracaktır.

 • Sodayı, karbonatlı su ile değiştirin.

 • 10 saniye süreyle tek ayak üzerinde durun, sonra diğer ayağınızla değiştirin.  En azından dişlerinizi fırçalarken bir kaç kez bu egzersizi yapmanız,  denge, çeviklik ve hareketi arttıracaktır.

 • Her hafta tartılın. Kendinizi kontrol altında tutmanızı sağlayacaktır.

 • Sağlıklı bir kahvaltı yapmadan evden çıkmayın. Lif içeren ve proteinden zengin bir kahvaltı idealdir.

 • Yiyeceklerinizin içerisinde yeşillikler ve marulu mutlaka bulundurun. Düşük kalori içermesine karşın, lif ve folikasitten zengindir.

 • Sağlıksız gıdaları diyetten çıkarın. Yüksek kalorili gıda ve atıştırmalıkları tüketmeyin.

 • Sigara içiyorsanız, bırakın.

Yeni sağlıklı gıda düzenine alışmak zaman alacaktır. Bazen yoldan sapmalar, yeni dendenemeler gerekecektir. Ancak, çocuklarınızın sizlerle uzun süre sağlıklı birlikteli ğegereksinimlerinin olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir.


2015 Yılının çocuk gelinlerin olmadığı, çocukların yaşam haklarının elinden alınmadığı ve hakettiği en iyi eğitimi alarak yaşamını sürdürdüğü bir yıl olmasını diliyorum. Nice sağlıklı, mutlu yıllara.


  


DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Ferhat ÇETİNOĞLU
Merhamet
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net