19 Eylül 2020 Cumartesi
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.710.097 ziyaret.
27 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

Genç Siyaset - Bölüm II: 

Ülkemizin en önemli değerlerinden biri yetişen genç nüfusumuzdur. Toplumumuzun bütün kesimleri Gençlerin, gençlik coşkusu, heyecanı, enerjisi ve umuduyla yetiştirmenin gerekliliğine inanmalıdır.

 

Bu coşku ile yetişen Gençlerin siyaseti nasıl algıladıkları, gençlerin siyasete olumlu mu? olumsuz mu? baktıkları, siyasete olumsuz bakanların neden olumsuz baktıkları üzerinden araştırma yapmak gerekmektedir. Var olan siyaset üstüne düşünmek, siyasete gençlerin katılımını artıracak ve gençlik hareketini etkili biçimde var edebilecek biçimde dönüştürmek gerekmektedir.

 

Siyasetin çok da bir şeyi değiştirmeye yaramayan, bir şeyleri değiştirmenin çok zor olduğu, katı bir alan olarak tanımlamak. Gençlerin siyaset ten beklentilerini azaltmak, adaletsizliği, eşitsizliği görüp bunlara dokunamamak, bunların nereden kaynaklandığını bilip ama yine de buna müdahale etmemek alışkanlığını gençlerde oluşturmak ve bu gibi birçok bahaneler ile Emekli siyaset anlayışını benimsemek gençlerin önünü kapatmak isteyenlerin bir oyunudur. Bunu bozmak ancak gençlerin mücadelesi ile mümkün olacaktır.  

 

Siyasetin anlamını tekrar kazanmasının gerekli  olduğunu bilmeliyiz.

 

Siyasetin anlamını kazanması, siyasetin gençleşmesi; toplumsal dönüşümü daha radikal biçimde sağlayabilme imkânı verirken, gençlerin orada kim var? Denildiğinde; ben varım, benim olmadığım yerde kimse yoktur, diyebilecek kadar öz güveni oluşturacak, hali hazırda bir şeylerin değişebileceğine dair inancı artıracaktır. Bu İnancın artması ile gençler hazır ve kalıplaşmış düşüncelerden uzaklaşacak ve yenidünyalar arayacaktır.

'Başka bir dünya mümkündür' derken bunun altını gerçekten doldurabilecek bir siyaseti hayata geçirmek de umudun yükselmesinin en önemli koşuludur.

Hangi görüşe sahip olursa olsun, gençlerin fikirlerini cesurca ifade edebilmesi, ülke yönetiminde söz sahibi olabilmesinin yolları her zaman açık olmalıdır. Yeter ki sokağa, çatışmaya, kavgaya, Vandalizm'e başvurulmasın. Bunu yapmak isteyenlere de fırsat verilmemesi gerekir.

Genç, dinamik bir nüfusumuz var, hep birlikte mücadele ederek, gençlik teşkilatlarını, örgütlenmelerini destekleyerek bu genç nüfusu nüfuza çevirebiliriz.

 

 

 

 

                                                                                                        FERHAT ÇETİNOĞLU 25-10-2014               DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net