9 Ağustos 2020 Pazar
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.651.355 ziyaret.
31 aktif ziyaretçi.
Dr.Cihan AVAROĞLU

İYİ ANNE, BABA OLMAKSiz ve çocuğunuz arasında iyi bir iletişim, pozitif ilişki geliştirilmesi için çok önemlidir. Bebekliğinden itibaren kurduğunuz sıcak ilişki, büyüdükçe her konuyu konuşmayı kolay hale getirecektir.

Çocukla iyi iletişimin temeli, eşlerin birbirlerine karşı davranışları, sevgi ve saygısı ile başlar. Huzurlu ortamda büyüyen çocuk, her türlü endişeyi de uzağında tutar.

 Çocuğunuzla İletişimin Anahtarları

-         Zaman ayırın. Ne kadar yorgun olursanız olun, oynamak, konuşmak için fırsat kollayın. Özel bir zaman oluşturma çabanız, ona, ne denli önemli olduğunu hissettirecektir.

-         Doğru bir şey yaptığında övün. Övgünüz, aynı davranışın tekrarını ve yerleşmesini sağlayacaktır. Övgünüz dürüst ve samimi olsun.

-         Sizinle konuşmak istediğinde, tüm dikkatinizi vererek dinleyin. Etkin dinleme sakinleştirici özelliktedir, kriz varsa, başlamadan bitirecektir.

-         Söylediklerini önemsediğinizi hissettirin.

-         Onu anlamaya çalışın.

-         Hata yapacağını aklınızdan çıkarmayın, yaptığı hatalar doğruyu bulmasını sağlayacaktır. Yeter ki, anlayışlı olun.

-         Kulak misafiri olduğunu hissettiğinizde, iyi davranışlarını, anneanne, babaanne, dede ile paylaşın.

-         Birlikte okuyun. Hiçbir yaş, okumaya başlamak için erken değildir. Okuma, kelime dağarcığını geliştirir, bilgi ve anlama yeteneğini güçlendirir, okuma alışkanlığı kazandırır. Ayrıca birlikte zaman geçirmeniz için fırsat yaratacaktır.

-         Size yapılmasını istemediğiniz davranışları, ona yapmayın.

-         Ona karşı hatalı bir davranışınız olduğunda, özür dilemekten çekinmeyin.

-         Yüksek sesle konuşmayın, bağırarak sindirmeye çalışmayın. Size olan saygı ve güveninin azalmasına neden olmayın.DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Ferhat ÇETİNOĞLU
Merhamet
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net