9 Ağustos 2020 Pazar
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.651.307 ziyaret.
27 aktif ziyaretçi.
Dr.Cihan AVAROĞLU

AİLE İÇİ MUTLULUĞUN ÖNEMİÇocukluk döneminde yaygın aile içi sorunlara maruz kalmanın beyin gelişimini bozduğunu biliyor musunuz?

Birçok aile, anlaşmazlıkları, tartışmaları, kavgaları çocuklarının nasıl etkileneceğini düşünmeden onların yanında, ya da duyacakları şekilde yaşamakta, sosyal ve ekonomik nedenlerle bu olaylar her geçen gün daha da artmaktadır.

Yapılan araştırmalar ve yararlanılan görüntüleme yöntemleri çocukların ne denli etkilendiğini ortaya koymaktadır.

Ebeveynler arasındaki sevgi ve iletişim eksikliği, tartışmalar, gerginlik,  çocuklarda beceri öğrenme, stres düzenleme, duyusal-motor kontrolü dahil onların beyin alanlarının büyümesini etkileyebilir.

Yine çocukluk ve ergenlik döneminde yaşanan aile içi olumsuzluklar, çocuğun ileri yaşlarında psikiyatrik hastalıklarının temeli olabilir. Ağır ihmal ve istismar yaşayan gençlerin, ya da sürekli aile içi gerginlik yaşayanların psikiyatrik hastalıklara daha yakın olduğu tespit edilmiştir.

Siz siz olun, tatsızlıkları çok sevdiğiniz yavrularınıza hissettirmeyin, onların küçücük beyinlerinin olumsuz etkilenmesine izin vermeyin. Beden sağlığı kadar, ruh sağlığı da yerinde olan çocuk ve gençler yetiştirelim.

cihanavaroglu@gmail.comDİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Ferhat ÇETİNOĞLU
Merhamet
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net