22 Eylül 2020 Salı
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.714.855 ziyaret.
20 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

Tasalanma Yiğidim Zaman Bizden Yanadır.Dostlarım öncelikle Gerede.net deki 5inci yılım da sizinle beraber olmaktan duyduğum mutluluğumu dile getirmek istemekteyim. Allah'ım nasip ederse huzurlu mutlu birlikte daha nice yıllarda beraberliğimizin devamını dilemekteyim ..

Bir yerel seçime daha yaklaştık. Milletin seçtiği insanlar yani yerel yöneticiler bir kez daha milletimizin önüne çıkacak. Bir önceki dönem millete hizmet edenler ile doğru, dürüst, seçkin insanları aday gösteren partiler her zaman tabi ki bir adım önde olacaklardır. Aslında baktığımızda yerelde olsa bu seçim son olaylardan sonra Ülkemiz ve bölgemiz için çok büyük bir önem arz etmektedir. Ülkemizde 11 yıldır süre gelen iktidarın bir güvenoyu alması yada almaması anlamına gelir. Şuna da inanıyorum ki! Türkiye'miz bir dönemi daha güç kazanarak kapatacaktır, bu sınavdan da yüksek bir not alacağını umut ediyorum. Yüce Yaratana ülkemiz için planlar yapan iç ve dış düşmanlarımızın ellerine koz vermemesi için dua ediyorum.

Milletimiz; Biz Birlikte Türkiye'yiz, söylemi ile yola çıkanlar birlik ve beraberliğimizin üzerine vurgu yapanlar ülkemize hizmet etmeye çalışanlar ile ayrımcılık, ötekileştirme ve bölücülük yapanlar arasındaki seçimini yapmalıdır. Ülkemiz için planları olanlara fırsat vermemelidir. Düşmanlarımızı sevindirmemelidir. Ülkemizi çevre ülkelerdeki duruma düşürmek isteyen iç ve dış yapıları iyi analiz yapıp birlik ve beraberliğimiz için yapılması gereken ne varsa onu bir görev bilip en doğru şekilde yapmalıdır.

 Milli irade ile iktidar olanlara darbe yapmaya çalışanlar, Irak, Suriye, Mısır, Ukrayna ve birçok Arap ülkesindeki gibi iç karmaşa ve karışıklık çıkarmayı amaçlayan bir yapıyı ve milli iradeyi ezen bir yönetimi, dış güçler tarafından yönetilen bir sistemi kabul etmek mümkün değildir.

Şimdi bakıyoruz ki bir kısım kasetler ile montajlar ile ülkemizin bütünlüğüne kast ediyorlar.  Ülkemizin içinden geçtiği bu olağanüstü ve kritik dönemde, Milli birlik ve beraberliğimize, Başbakanımıza ve Hükümetimize zarar veren birtakım yayınlar yapıyorlar ama şunu da unutmayın ki kavganın yolsuzluk kavgası olmadığı aşikâr ortadadır ve bunu hepimiz biliyoruz.  Yarın çıkaracakları başka kasetler de fikirlerimizi değiştirmeyecek. Gerçek bile olsa değiştirmeyecek. Çünkü bu kavganın asıl konusunun yolsuzluk olmadığını açık ça görmekteyiz.

Karmaşa karışıklık olan bu ülkelerdeki bütün kesimler ortak istekleri demokratik hak ve özgürlük olduğunu dile getirmektedirler. Bu kesimler birbiri ile bu nedenle savaşmaktadır. Fakat önemli olan bu hakları isterken  yakmadan yıkmadan ülkesine zarar vermeden istemek olmalıdır. Özellikle ülkemizdeki demokrasi her hangi bir demokratik hak istemi için dünyada nadir olgunluğa erişmiş ülkeler içindedir. Demokrasimiz ve özgürlük sistemimiz dış dünyadaki birçok ülke insanı tarafından gıpta ile bakılan bir sistemdedir. Birçok ülke bizi örnek olarak görmekte ve kabul etmektedir. Bu olayın 11 Yıllık bir başarı sayesinde olduğunu da görmemek için art niyetli olmak gerekir.

Şunu bir kez daha söylemeliyim ki Egemenliği millete rağmen alıp menfaat, çıkar ve darbeci yönetimlere devredenler ve devredilmesine çanak tutanlar hatta bu olaya karşı sevinenler tepki göstermeyenler milletleri ve tarih önünde büyük bir vebal altında olup bu yaptıkları sonucunda tarihe ve millete verilecek hesabı unutmamalıdırlar.

Dostlarım yazımı Son olarak su dörtlükse bitirmek isterim ..

Tasalanma yiğidim; zaman bizden yanadır 
Külümüzden yükselen duman bizden yanadır
 
Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır
 
Dünya düşman olsa da, iman bizden yanadır
 

Allah yar ve yardımcınız olsun ….

FERHAT ÇETİNOĞLU                                                                                                                                  

05.03.2014

 

Yöneticiden;

Gerede.net'in 15. yılına girdiğimiz şu günlerde, hemşerimize nice birlikte yıllar dileği ile teşekkürler.DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net