17 Aralık 2017 Pazar
Üyelik
Sayaçlar
5.095.620 ziyaret.
71 aktif ziyaretçi.
Misafir MİKROFON

MİLLET AŞK GÖRSÜN - Gürhan GÜRSES14 Şubat Sevgililer Günü üzerine-

Aşk olsun size!

Daha ne diyeyim, bundan güzel dua olmaz bence!

Kitabımız aşkın kitabıdır; ilahi aşkın!"O ki, bütün âlemler O'nun-Peygamber Efendimizin- yüzü suyu hürmetine yaratılmıştır."

Millet aşk görsün.

Dinimiz aşkın dinidir; sorgusuz sualsiz inanmanın, kendini rabbine teslim etmenin, insanı âlemin özü bilmenin,  dünyevi olandan vazgeçmenin, manevi olana meyletmenin dinidir. 

Sonsuza değin sürecek olan bir inancın ruha nakşedilmesidir aşk! Sonsuza dek sürecek tek aşk da ilahi aşktır. Biz seni görmeden sevdik demenin şuurunda olmaktır aşk. 

Aşkın metalaşmasına tepkidir bu yazı. Aşk, alınır satılır bir şey değildir. Çarşıda, pazarda, vitrinde, reyonda, rafta somut olarak duran bir şey de değildir. Askıda olan da değildir satışta olan da! Yürekte olandır yürekte. Para değildir paranın satın aldığı da değildir aşk! 

Bir gün değildir aşk, iki gün de değildir. Varsa sahiden içinizde aşk, emin olun farkında olmazsınız zamanın, aşk zamanın üstündedir çünkü. Aşk tek taş almak da değildir lüks bir otelde yemek yemek de değildir. Belki de kalben bir duanın içindedir. 

 "14 Şubat" aşkın olmadığı gündür. Paranın günüdür, gösterişin, gücün, kandırmacanın yalanın. O-yalanın. Aşkın çarşı malı olarak sergilendiği ele, ayağa, cebe düştüğü gündür. 

Dilde samimi olarak çıkan 'sen benim için önemlisin'in, kalpten heyecanla ve coşkuyla çıkan bir 'seni seviyorum'un ederi kaç paradır bugün? Sahi kalbi olan nadide bir mücevherattır artık değil mi? Alacağın hediyeye göredir aşkın büyüklüğü bugün! Tek taş en üst basamaktadır. Ömrünüzün tek taşı olması daha makbul değil midir sevgilinin?

Millet aşk görsün!

Kadına şiddetin adeta kol gezdiği bir ülkede sadece bir günle gerçekleri örtmenin tabiri caizse halı altı etmenin ehemmiyeti var mıdır?

Cahiliye devrinde herkes kız çocuğunu diri diri gömerken, kızını omzuna koyup Mekke sokaklarında dolaştıran tek insan HZ.MUHAMMED'tir.  

Millet aşk görsün.

'Hem severim hem döverim'i marifet olarak algılayan ve uygulayan insanların yaşadığı bir ülkede sahi aşkın günü olur mu? Marifet dövebilmek değil sevebilmektir. 

Aşk inanmaktır.

"Sererim seccademi

Kılarım namazımı

Millet aşk görsün" diyebilmektir.

Yaşayabilmektir hesapsız, sorgusuz, korkusuzca! 

Aşk kalben görmektir ve sevmektir.

"Biz seni görmeden sevdik ya Resûlallah" diyebilmektir.

Aşk sonsuza değin yaşamaktır sevgiliyi; onda yok olmaktır, var olmaktır, tek olmaktır, yek olmaktır, taç olmaktır.

"Aşkın yaşı olmaz

Sen hala ümmetin başındasın Ya Resûlallah!"

Millet aşk görsün ve aşk örsün yüreğine ilmek ilmek, nakşetsin ruhuna oya oya! Yaşasın doya doya. 

Aşk olsun size, aşk olsun işte!

Âlem aşk görsün! 

Gürhan GÜRSES

STDM AktivistiDİĞER MAKALELER
Şerafettin DAĞYILDIZI
6102 Sayılı Yeni Türk Ticaret Kanunu Şirket ve Ticaret Erbabına Neler Getiriyor?
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Ferhat ÇETİNOĞLU
SAMİMİYET
Kazım ÜNLÜOL
"Gidilecek yol ne kadar uzak olabilir ki?" (H.İ.M.)
Dr.Cihan AVAROĞLU
ENFEKSİYONLARDA ANTİBİYOTİKLER İLK TERCİH Mİ?
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net