19 Eylül 2020 Cumartesi
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.710.054 ziyaret.
17 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

HZ. MUSA’NIN YANINDA OLMAK GEREKİR - Ferhat ÇETİNOĞLU           Sevgili dostlarım yazıma Türk siyasetinin yetiştirdiği mert , cesur  ve erdemli liderlerinden olan rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir sözü ile başlamak isterim : "Firavunun karşısında olmak yetmez, Hz. Musa'nın yanında olmak gerekir" Evet bir olay meydana geldiğinde haksızlığa karşı durmak hoş ve güzel bir şey , fakat şu soruyu kendimize sormamız gerekir bu karşı durmak yeterli olur mu ? Mazlum halkın yanında mücadele vermedikten sonra siz ne kadar karşı duruş sergileyebilirsiniz ki ?

 

Büyük Önder  Mustafa Kemal Atatürk'ün bütün dünyadaki milletlerin ders çıkarması gereken  şu sözünün ne kadarda büyük bir öneme sahip olduğunu bu günlerde anlıyoruz. "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözü günümüz dünyasına ışık tutmakta olduğunu görmekteyiz. Egemenliğini milletten almayan hiçbir sistemin ayakta durması söz konusu değildir. Tarih egemenliklerini muhafaza edemeyen milletlerin çok acı manzaralarla karşı karşıya geldiğini göstermektedir. Bu nedenle milletten alınan egemenliği hiçe sayarak , Milli irade ile iktidar olanlara darbe yapan , milli iradeyi tanklar ile ezerek kendi halkına katliam yapan bir yönetimi kabul etmek mümkün değildir.

 

Mısır'da darbecilere karşı demokrasi yanlıları bütün ölümcül tehditlere rağmen yakmadan yıkmadan ülkesine zarar vermeden sürdürdükleri demokratik haklarını dile getirdikleri eylemlere silahlarla tanklarla müdahele eden darbeci yönetim kendi milletine dünyanın gözü önünde  katliam yaptığını görmekteyiz .Savunmasız insanların acımasızca öldürüldüğünü , çocukların anne ve babalarının gözü önünde katledildiğini görmekteyiz . Şunuda unutmamak gerekirki  kanı görüyor, tankları görüyor, cansız bedenleri görüyor ama acıyı zulmü adaletsizliği görmüyorsak feryadı duymuyorsak duyduğumuz o feryada cevap vermiyorsak mazlum halkın yanında mücadele etmiyorsak elimizden gelen ne varsa yapmıyorsak  aslında hiç bir sey görmüyoruz demektir.

 

Egemenliği millete rağmen alıp menfaat, çıkar ve darbeci yönetimlere devredenler ve devredilmesine çanak tutanlar milletleri ve tarih önünde büyük bir vebal altında olup bu yaptıkları sonucunda tarihe ve millete verilecek hesabı unutmamalıdırlar.

 

Dış güçlere karşı kedi gibi davranan yönetimler, kendi savunmasız halkına karşı aslan gibi görünmeye çalışmaktadır.  Başbakanımız  Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği şu söz dünya ve şer ittifakının durumunu gösteriyor . "Zalime karşı dilsiz Seytandan olmayacağız" Bütün bu olaylara ve günahsız insanların katledilmelerine susanlar  dilsiz seytandan farklı olmadığını bilmelidirler. Filistin'de , Gazze'de ,Suriye'de, Mısır'da  çocuklar , kadınlar cansız yere düşerken, Somali'de açlık,  Myanmar'daki yoksulluk, Afganistan'daki sefalet , Irak' taki nifak karşısında biz susanlardan olmamalıyız...

 

Demokrası için çıktıkları yolda can veren  kardeşlerim alsında  siz can vermediniz canveren bir taraf varsa o da milli irade ile seçilmiş yönetimi  tanklar ile indiren kendi halkını katledenlerdir. Dünyanın gözü önüdeki bu katliama katkıda bulunanlardır. Katliama karşı gelmeyenlerdir, sesizce izleyenlerdir. Evet asıl canverenler mazlum ve savunmasız insanların sesine kulak vermeyenlerdir.

 

Son olarak yazımı Mehmet Akif Ersoy'un şu şiiriyle  sonlandırmak isterim.

 

Zulmü alkışlayamam zalimi asla sevemem ,

Gelenin keyfi için geçmişime kalkıp sövemem .

Biri ecdadıma saldırdı mı hatta boğarım boğamasamda

Hiç olmazsa yanımdan kovarım.

Üç buçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam,

Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam ,

Doğduğumdan beridir aşığım istiklale,

Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale

Yumuşak başlı isem kim demiş uysal koyunum ?

Kesilir belki fakat çekmeye gelmez boynum,

Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim.

Onu dindirmek için kamçı yerim çifte yerim

Adam aldırma da geç git diyemem aldırırım .

Çiğnerim çiğnenirim hakkı tutar kaldırırım

Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu

İrticanın şu sizin lehcede manası bu mu ...

 

 

Allah yar ve yardımcınız olsun. ....

 

                                                                                                          Ferhat ÇETİNOĞLU                                                                                                                    19 / 08 / 2013 DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net