19 Eylül 2020 Cumartesi
Daldallı Kombi Teknik Servisi
0 555 545 7058
Kombi bakım, tamir, makine ile petek yıkama hizmetleri.
Üyelik
Sayaçlar
6.710.075 ziyaret.
25 aktif ziyaretçi.
Ferhat ÇETİNOĞLU

SARI LACİVERT GERÇEKLERSon günlerde her kesim tarafından kullanılan bir söz varya, o sözle başlamak isterim. Siz hala anlamadınız mı? Amaç ne futbol nede kupa amacın ne olduğu apaçık ortada. 3 Temmuz süreciyle başlayan haksızlıklar ve iftiralar silsilesi UEFA 'nında içine girerek devam etmiş olduğunu gördük. Volkan DEMİREL'in şu söylediği söz çok önemli; Koca bir sezon boyunca alın terleri ile kazanılan maçlar sonucunda alınan kupaların dış güçler tarafından çeşitli ayak oyunlarıyla alınmaya çalışılmaktadır.

 

Yaşanan olaylar beni çok üzmüş olsada çok ciddi bir konu olduğunu gördüğüm için bazı düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim. Bu olayın Fenerbahçe olayı olmadığı aşikâr ortadadır. Olay tamamen Türkiye olayıdır. Şunu unutmayın, Avrupa Türkiye'yi 50 yıldır Avrupa birliğine neden almadıysa UEFA Fenerbahçeyi o nedenle almak istememektedir.

 

Kısaca geçmişe bakacak olursak güçlü ve oturmuş bir kadroya sahip olan Fenerbahçe dünya çapındaki oyuncularıyla bütün güçlü rakipleride dâhil onyedi maçın onaltısını kazanarak gücünü bütün Türkiye'ye göstermiş oldu. Nianglı, Lugano'lu, Alex'li bir takım Türkiye'de çok büyük işler yaptı. Oturmuş o takıma takviyelerle Avrupa'da çok önemli işler yapacakken 3 Temmuz süreciyle başlayan baskı ve sistemin bütün güçleri takıma hücum etti. Medyası, Mahkemesi, Federasyonu, UEFA'sı, Tahkimi elinden geleni yaptı. Şuna eminim ki bu olaylar dünyada başka bir takımın başına gelmiş olsa bırakın ayakta durmayı tarihten silinirdi.

 

Büyük taraftarın etkisiyle toparlanan takım eskisi kadar güçlü olmasada küllerinden yeniden doğdu.30 senedir kazanılamayan Türkiye kupası'nı taraftarlarına hediye ettikten sonra ligdede liderliği kovalıyor olması bazı çevreleri yine harekete geçirdi. Birkaç örnek verecek olursak; Meireles'in Hakeme tükürmediği onlarca kamera tarafından net ortada olmasına rağmen 12 maç ceza verdiler. Caner'in küfür etmediğini karşı takım oyuncusunun dahi kabul ettiği halde ceza verip herşeyin günyüzüne çıktıktan sonra dahi cezayı iptal etmeyip 2 maç ceza veren federasyon dünyada sadece bizde vardır zannediyorum.

 

Hakemleri ile Federasyonu ile iç ve dış düşmanları ile mücadele içindeki takım eksiklikleri olduğu halde canını ortaya koyarak çok büyük işler yapmaya başladı. Ligde şampiyonluk mücadelesine devam ederken Türkiye kupası'nda finallere yükseldi. UEFA Kupasında grupları liderlikle tamamladıktan sonra çeyrek final ve yarı finale yükseldi. Çok büyük eksiklikler olduğu halde 3 kulvarda sürdürülen mücadeleler sonucunda başarıların elde edilmesi Fenerbahçenin ne kadar büyük bir takım olduğunu dünyaya bir kez daha göstermiş oldu. Herkez gördü ki siz ne yaparsanız yapın yüce Allah nasip ettikten sonra hiç bir şey onun başarısının önüne geçemez.

 

Şimdi baktılar ki eğer bu yürekleriyle kaynaşmış takıma yapılan katkılarla gelecek dönemlerde çok daha büyük başarılar elde edilecek , kapandığı zannettiğimiz hatta CAS'taki davanın çekilmesi ilede pekiştirilen olayın bir günde tekrar UEFA tarafından hortlatılıp verilen cezaları anlamak mümkün değil. Bu yazıyı yazarken CAS'dan gelen haberle sevinirken şunuda unutmamaları gerekir 25 milyon Fenerbahçe taraftarının her ne olursa olsun Fenerbahçeye desteğini hiç bir zaman esirgemeyecektir.

 

Başkanımızın dediği gibi darağacında olsak bile son sözümüz her zaman Fenerbahçedir. Saygı ve sevgilerimle.....                                                           

FERHAT ÇETİNOĞLU

                                                                                                       19-07-2013

 DİĞER MAKALELER
Misafir MİKROFON
KANDİLLER Prof Dr. Seyit Mehmet ŞEN
Misafir MİKROFON
CANIM GEREDE - Erol ÖZDEMİR
Yunus Baki KOÇAK
Asker Salavatlama
Misafir MİKROFON
ÖMRÜMDE BİR GEREDE
Dr.Cihan AVAROĞLU
GEREDE’DE ÇOCUK OLMAK
Kazım ÜNLÜOL
Koronoyla Yaşamak
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net