17 Mart 2018 Cumartesi
Üyelik
Sayaçlar
5.284.497 ziyaret.
20 aktif ziyaretçi.
NÜFUS SAYIMI AÇIKLAMASI
Gerede Belediye Başkanlığının Gerede Nüfus Sayımı ilgili açıklamasıdır.

2007 yılında Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi ile yapılan nüfus sayımları her yıl güncelleniyor. Kişilerin yerleşim yerlerine göre nüfus bilgilerinin güncel olarak tutulduğu, nüfus hareketlerinin her an izlenebildiği, MERNİS kayıtlarındaki TC Kimlik Numarasına göre kişiler ile ikamet adreslerinin eşleştirildiği bir kayıt sistemi olan Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre 31.12.2009 tarihi itibariyle nüfusumuz 23.808 çıkmıştı. 2008 yılı verilerine göre nüfusumuz ise 22.600 idi. Buna göre İlçe nüfusundaki 1208 kişilik artış (%5,19) memnuniyet oluşturdu. Son zamanlarda ilçe nüfusunun azaldığı yönündeki söylentilerin de gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkmıştı.

Belediye Başkanımız Ömer BAYGIN yaptığı açıklamada "MERNİS´e göre belediyemizde bulunan sistemle daireler boş görünüyor ancak yaptığımız tespitlerde bu boş gözüken meskenlerde oturan aileler var. Belediye görevlileri aracılığıyla bu vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Onlara diyoruz ki siz Gerede´de oturuyorsunuz, Gerede´den hizmet alıyorsunuz ancak ormancılık, muhtarlık seçimleri gibi vb. basit nedenlerle kayıtlarınız bizde gözükmüyor ama Gerede´de oturduğunuzu sistem sayesinde takip edebiliyoruz. Bu vatandaşlarımız bu şekilde yaparak Gerede´nin daha fazla pay alması gerekirken, Gerede´nin birçok imkândan mahrum bırakılmasına sebebiyet veriyorlar. Gerede´nin hakkını savunmak, Gerede´nin nüfusu olduğundan daha fazla iken bir takım hesaplar için az çıkartılması sadece Belediye olarak bizim görevimiz değil, bütün Gerede halkının görevidir. Ben hemşehrilerimizin bu bilinçte olduğuna inanıyorum. Gerede´de oturup çeşitli nedenlerden dolayı kayıtları köylerde, başka şehirlerde bulunan hemşehrilerimiz ile Gerede´de okuyan yılın büyük bir bölümü Gerede´de ikamet eden öğrencilerimizin 31.12.2010 gününe kadar Gerede Nüfus Müdürlüğüne giderek çok basit ve kısa süren bir işlemle kayıtlarını yaptırmalarını istiyoruz.

Aksi takdirde 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 51. Maddesi gereğince Adres Beyanı ile Yükümlü Kişiler, Yerleşim Yeri Adresine ilişkin değişiklikler, İlçe Nüfus Müdürlüğüne Bildirmekle Yükümlüdür. Yükümlülüklerini yerine getirmeyen hemşehrilerimiz 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 68/1-C Maddesi gereğince "Adres Bildiriminde Bulunmama" durumunda 329.00 TL, "Gerçeğe Aykırı Beyanda Bulunmak" durumunda ise 660.00 TL İdari Para Cezası Uygulanacaktır. Biz vatandaşlarımızın mağdur olmasını arzu etmeyiz. Ancak Gerede´nin hakkını da her platformda korumak zorundayız. Ayrıca yılbaşından sonra tüm uyarılarımıza rağmen gereğini yapmayan ve Gerede nüfusunun az çıkmasına sebebiyet veren hemşehrilerimize kanunen yukarıda ifade edilen para cezalarının haricinde her daim aldıkları Belediye hizmetlerinden de mahrum kalabileceklerini hatırlatmak isterim" dedi.
  Güncel Haberler
 Yerel
 GİRİŞİMCİLER BELGELERİNİ ALDI
 Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursunu kaçırmayın
 Gerede Halk Eğitimi Merkezi 12 Okuma-Yazma Kursu Açtı
 Kayakçılarımız Ağrıdan Başarıyla döndü
 EDS ler çalışmaya başladı
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Spor
 K1 Ligi 2. Ayak yarışmaları Gerede Arkut'ta yapıldı.
 Güncel
 SEÇİM SÜRECİ BAŞLIYOR.
 Dış Ticaret Eğitim Semineri
 Ayşenur Duman 23. Kış Olimpiyatları
 2018 YILLIK İŞLETME CETVELLERİ VE SANAYİ SİCİL BELEGESİ VİZE İŞLEMLERİ İLİŞKİN DUYURU
 2018 YILI SATIŞ BELGESİ SÜRE UZATIM İŞLEMİNE İLİŞKİN DUYURU
 GEREDE’NİN GURURU AYŞENUR KORE YOLCUSU
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden birincilik geldi.
 SKY ROAD’ da Bir GEREDELİ
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net