27 Mayıs 2018 Pazar
Üyelik
Sayaçlar
5.436.345 ziyaret.
29 aktif ziyaretçi.
GEREDE TEŞVİK KAPSAMINDA
Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın ile Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Sadi Özalp düzenledikleri bir basın toplantısı ile yeni teşvik paketini detayları ile değerlendirdi.

Yeni teşvik paketinin bölgesel, sektörel teşviklerin yanında büyük projelere yönelik yeni imkanlar sağladığını belirten Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, paket içinde yer alan istihdama yönelik teşviklerin ise işsizlikle mücadele de önemli rol oynayacağını söyledi.

Gerede'nin ilk defa bir teşvik sistemine dahil edildiğini belirten Başkan Baygın; "Gerede'miz iki tane sanayi bölgesi olan önemli ilçelerden bir tanesidir. Hem deri organize sanayi bölgemiz, hem de karma organize sanayi bölgemiz sanayiciler için ve yatırımcılar için hazırdır. Karma organize sanayi bölgemizde alt yapısı bitmiş ve fabrika kurmaya hazır 51 tane parselimiz olmasına rağmen bu parsellerimizin pek çoğu da satılmış olmasına rağmen ne yazık ki teşvik uygulamalarından bugüne kadar yararlanamadığımız için yatırımcılarımızın yoğun ilgisiyle karşılaşmamıştır. Hükümetimizin yeni teşvik uygulama çalışmalarını haber aldığımız andan itibaren gerekli çalışmaları başlatarak önceki Sanayi Bakanımızla görüşmelerimiz oldu. Teşvikin Gerede ve Bolu için ne anlama geldiğini sayın Sanayi Bakanımıza detaylarıyla açıkladık. Akabinde ise önceki Devlet Bakanımız Mehmet Şimşek'le yine bir heyet halinde görüştük ve ilçemizin konumunu, durumunu, potansiyelini ve daha önceki komşu il ve ilçelerimizin teşvikten yararlanarak nasıl kalkındıklarını ama her seferinde Gerede'mizin ve Bolu'muzun bu teşviklerden nasıl mahrum bırakıldığını detaylı bir şekilde açıklama imkanı bulduk. Bu girişimlerimizin sonucunda, Gerede'miz ve Bolu'muz 1. bölgeye dahil edildi ve bir çok avantajlarımız oldu. Umut ediyorum ki yeni teşvik uygulamasıyla birlikte artık Gerede Organize Sanayi Bölgemiz yatırımcıların aşırı şekilde talep ettiği bir yer olacak, yatırım demek istihdam demek. Yatırım demek üretim demek. Yatırım demek ihracat demek. Ben bu teşvike Gerede'mizde bazı önemli sektörlerin dahil olması için gösterdiğimiz çabaların olumlu sonuçlarını görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Teşvik sistemiyle hem deri sektörümüzün çok daha atağa kalkacağını hem de karma organize sanayi bölgemizin canlanacağını ümit ediyorum. İlk defa Gerede'mizin dahil olduğu bir teşvik sistemi ilçemiz için hayırlı olsun" dedi

ÖNEMLİ NOT:

Bu konuda detaylı bilgiyi  http://geredetso.tobb.org.tr/ adresinde "bizden haberler" bölümünde bulabilirsiniz.
  Güncel Haberler
 Yerel
 Gerkav Dergisi Haziran’da Çıkıyor
 GTSO'da KOBİGEL-KOBİ GELİŞİM DESTEĞİ VE YENİ KOSGEB DESTEKLERİ BİLGİLENDİRİLDİ.
 Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergileri Başlıyor
 Gerede Ticaret ve Sanayi Odası'nın Meslek ve Meclis üyeleri seçimleri 5 Nisan 2018 de yapıldı.
 KERMESE DAVET
 GEREDE TSO 5 YILDIZLI ODA OLDU.
 GİRİŞİMCİLER BELGELERİNİ ALDI
 Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursunu kaçırmayın
 Gerede Halk Eğitimi Merkezi 12 Okuma-Yazma Kursu Açtı
 EDS ler çalışmaya başladı
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Güncel
 Bir Hemşerimiz Daha Örnek Oldu
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden Ödül
 Hemşehrimiz Yakup Evirgen'den Akit TV'de Bilgilendirme
 2018 YILLIK İŞLETME CETVELLERİ VE SANAYİ SİCİL BELEGESİ VİZE İŞLEMLERİ İLİŞKİN DUYURU
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden birincilik geldi.
 SKY ROAD’ da Bir GEREDELİ
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net