22 Temmuz 2018 Pazar
Üyelik
Sayaçlar
5.556.560 ziyaret.
72 aktif ziyaretçi.
Birliktelik ve Destek İçin
Gazetemizin köşe yazarı Ferhat Çetinoğlu ile Gerede Medya Takip Gazetesi Köşe Yazarı Muhsin Balaban Arefe günü Gerede’de çeşitli ziyaretlerde bulundular…

Köşe yazarımız Ferhat Çetinoğlu Ankara Şehir Gazetesi yayın yönetmeni Hüseyin Akın ile beraber Geredeli hemşerilerimize yaptığı birliktelik ziyaretlerine,  Ramazan Bayramı önücesinde, Gerede'de Gerede Medya Takip Gazetesi  Muhsin Balaban ile beraber Arefe günü Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, Gerede Spor Kulüp Başkanı İsmail Çetin ziyaretlerini de ekledi.

    Köşe yazarımız daha önce Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Bolu Federasyonu Başkanı Yakup Evirgen, Gerkav Vakıf Başkanı Ziya Kahraman ve Gerede Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Cafer Alagöz'ü ziyaret etmişti.

     Arefe günü ilk olarak Gerede Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu'nu  ziyaret eden Çetinoğlu  Gerede Müftüsü ile hoş bir sohbet etti. Abdurrahman Şenoğlu Geredeli hemşerilerinin bayramını tebrik ettiğini iletti. Gerede Müftülüğü'nün başarılı çalışmalarından bahseden Şenoğlu yatılı Kur'an kursunun yakın bir zamanda Geredeli hemşerilerimizin hizmetine açılacağının müjdesini verdi. 

     Gerede Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu inşaatı devam eden 120 öğrenci kapasiteye sahip 3 bloktan oluşan yanında camisi, kapalı spor salonu, kompleks haline dönüşebilecek yatılı Kur'an kursunun yakın bir zamanda hizmete  açılacağını söyledi.Geredeli hayırsever hemşerilerinin hiçbir zaman borçlu olduğumuz hiçbir yere bizi mahçup etmediğini biz de üzerimize düşen emaneti en iyi şekilde yerine getirmek için çalıştıklarını Ramazan ayında Geredeli hafızlara 109 adet çeyrek altın ve 143 bin lira para dağıtımı yaptıklarını dile getirdi.  7 yaşından 77 yaşına kadar herkese hizmet verdiklerini dile getiren  Şenoğlu hafızlık​ yapmak isteyene hafızlık​ ,yatılı yaz Kur'an kursunada kalmak isteyene yatılı Kur'an kursu hizmeti verdiğini dile getirdi.

Çetinoğlu Gerede Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu  ve   Muhsin Balaban ile beraber  Belediye Başkanı Mustafa Alları makamında ziyaret etti. Belediye başkanı Mustafa Allar Bütün Geredeli Hemşerilerinin bayramını en içten dilekleri ile kutladı. 

Yaşanılabilir bir Gerede'nin deri sanayinin deri organize sanayisine taşınmasından geçiyor diyen Allar 2019 yılında deri sanayisinde alt işlenti üretimine kesinlikle izin vermeyeceklerini , deri sanayisinin deri organize sanayiye taşıyarak Gerede'yi deri sanayisinde Türkiye'de lider konumuna gelmesi sağlanacağını söyledi.

Belediye Başkanı  Gerede'mizin geleceğinde Cezaevi Projesi, Beşiktaş Projesi,Kentsel Dönüşüm Projesi,Arasta Projesi , 2B kapsamında yayla projeleri geleceğe yön vereceğini, Gerede Çarşısı'nın tarihe uygun Ankara Hamamönü Projesine benzer bir şekle dönüştürerek bu bölgeninde canlanmasını sağlayacağını söyledi.     

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar kısa bir zaman önce 50 yıldır görülmeyen bir sel felaketi olduğunu Allah'a şükürler olsun ki herhangi bir can kaybı olmaması tesellisi yaşadıklarını bu felaketten ders çıkararak bölgenin yeniden yapılanmasını sağlayacağını dile getirdi.Mustafa Allar  belediye olarak en önemli  sanayi, eğitim ve turizmi gördüklerini dile getirdi.  

Çetinoğlu son olarak Gerede Spor Kulüp Başkanı İsmail Çetin'i makamında ziyaret etti.

Gerede Spor Kulüp Başkanı İsmail Çetin Geredeli hemşerilerinin bayramlarını tebrik etti. Gerede Spor'un başarısı için mücadele verdiğini anlatan İsmail Çetin yeni bir yönetim oluşturarak çalışmalara başladığını talihsizlikler yaşadıklarını,  Gerede Spor olarak ilk hedeflerinin tekrar Bal Ligine yükselmek olduğunu dile getirdi. Çetin Gerede'de futbolun kalıcı hale gelmesinin  ancak Gerede Spor'un tesisleşmesi sağlanarak mümkün olacağını ve bu tesislerde Geredeli gençlerin alt yapıda yetişerek Gerede Spor'u bu şekilde başarıya taşıyacaklarını dile getirdi.
  Güncel Haberler
 Yerel
 Kul Damat’ın (Ahmet Tınmaz) Kitapları
 2018 Yılı GERKAV Dergisi Tamamlandı
 Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursunu kaçırmayın
 Gerede Halk Eğitimi Merkezi 12 Okuma-Yazma Kursu Açtı
 EDS ler çalışmaya başladı
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Güncel
 Maaşlı Ayakkabı Sayacı Kursu
 2018 YILLIK İŞLETME CETVELLERİ VE SANAYİ SİCİL BELEGESİ VİZE İŞLEMLERİ İLİŞKİN DUYURU
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden birincilik geldi.
 SKY ROAD’ da Bir GEREDELİ
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net